» Інформація » «Теплі» кредити на карті України

«Теплі» кредити на карті України

Автор: admin1 от 30-09-2016, 10:31

«Теплі» кредити на карті УкраїниНещoдавно Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України (Держенергоефективності) було розроблено інтерактивну карту «теплих» кредитів України, котра містить інформацію про національну та місцеві (обласні, районні та міські) програми стимулювання інвестицій у заходи з підвищення енергоефективності. Також карта чудово ілюструє реальні приклади, як завдяки «теплим» кредитам вдалось «утеплитись» та «енергетично» модернізувати своє житло мешканцям з усієї України.
Підвищення комунальних тарифів стало складним, проте необхідним кроком держави, наслідки якого українські споживачі суттєво відчули на власних гаманцях.
Споживаючи енергетичні ресурси за заниженою вартістю роками, українці не надто піклувались про їх раціональне використання й, тим більше, про економію чи збереження. Той факт, що вмостившись біля теплого радіатора, окрім власної оселі опалюється й вулиця мало кого турбувало, адже ціни не були такі високі. Крізь тонкі холодні стіни, старі дахи, неутеплені двері та дрібні шпарини у вікнах домівок непомітно «вислизає» понад 30% спожитого тепла. Чималий відсоток у масштабах житлового будинку. А якщо уявити кількість даремних втрат на квартал, місто чи навіть цілу країну! Але тепер, коли споживачі вимушені сплачувати справжню ринкову вартість за спожите тепло, їх увага спрямовується до більш ефективних шляхів економії енергії.
Аби підтримати українців у їхньому прагненні раціонально використовувати енергетичні ресурси, уряд впроваджує масштабну програму підтримки заходів з енергозбереження в межах усієї країни, яка допоможе скоротити рахунки на 30-40% та полегшить «тарифний» тягар. Додатково Держенергоефективності на постійній основі проводить роботу з місцевими органами влади щодо розробки місцевих програм. В результаті, місцеві компенсаційні схеми доповнюють вже існуючу та діючу державну програму підтримки. Так, станом на 1 липня поточного року, вже прийнято 172 місцеві програми: 24 обласні, 89 районних, 59 міських. З них 74 програми прийнято з фінансуванням у ц. р. у розмірі 42 млн грн. Загалом з місцевих бюджетів на відшкодування позик вже було надано більше 10 млн грн.
«Тепле» кредитування передбачає часткове відшкодування суми на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів населенням, ОСББ та ЖБК у розмірі 20% (для фізичних осіб), 40% (для ОСББ/ЖКБ) та 70% (для отримувачів субсидій). Вперше за багато років Україна активно використовує європейські підходи до реалізації проектів з енергоефективності. Такою можливістю вже скористались більше 140 тисяч родин, котрі оформили «теплі» кредити на суму майже 2 млрд грн з моменту запуску програми. З метою задоволення широкого попиту на програму у державному бюджеті на цей рік передбачено витрати на відшкодування 893,8 млн грн за “теплими” кредитами, що втричі більше суми 2015 року. На підтримку місцевих програм вже виділено 42 млн грн. Про позитивну динаміку програми та активну зацікавленість у ній українців Держенергоефективності звітує щотижнево.
Життя в інтерактиві – це ознака нашого часу. У всесвітній мережі користувачі спілкуються, роблять покупки, слідкують за новинами тощо. Саме тому Держенергоефективності, за підтримки нашого Проекту, на своєму офіційному сайті створило окрему інтерактивну карту, аби загальні відомості та детальна інформація про державну та місцеві програми, а також стадії їх реалізації по всій Україні були доступні у зручному онлайн режимі в будь-який час.