» Інформація » Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості

Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості

Автор: admin2 от 30-09-2013, 09:18
 (голосів: 0)

Цієї неділі Грушів став центром духовної творчостіЦієї неділі у Грушові відбувся районний фестиваль духовного співу, присвячений 1025-й річниці хрещення України-Руси «Один Господь, одна віра, одне хрещення». Грушів не випадково був обраний для проведення першого фестивалю, адже це село відоме далеко за межами нашої країни, як християнський духовний центр, місце постійного паломництва прочан з різних куточків України та світу.

Розпочалося свято духовного співу молебнем біля каплиці Пресвятої Трійці. На успішне проведення творчого духовного дійства присутніх благословив декан Меденицький УГКЦ о. Анатолій Чунис.
На фестиваль прибуло понад 20 творчих колективів та виконавців. Виступили вже відомі на Дрогобиччині народна хорова капела “Каменяр” (керівник Ярослав Кулешко) та народна жіноча хорова капела “Лілея” (керівник Галина Коваль) Дрогобицького районного народного дому. Основу духовного дійства склали виступи церковних хорів: два хори церкви Пресвятої Трійці та Симеона Стовпника з Грушова (керівники Галина Дудич та Ольга Фещак), церкви Покрова Пресвятої Богородиці з Добрівлян (керівник Олександра Лиса), церкви Св. Апостолів Петра і Павла зі Снятинки (керівник Надія Лепак), церкви Св. Параскевії з Грушова (керівник Ярослава Слезь), церкви Вознесіння Господнього з Літині (керівник Юрій Лепкий). Як приклад міжконфесійного порозуміння, Цієї неділі Грушів став центром духовної творчостіварто відзначити участь у фестивалі церковного хору з Волощі, учасниками якого стали парохіяни храмів Св. Архангела Михаїла Української Православної Церкви Київського Патріархату та Івана Хрестителя Української Греко-Католицької Церкви (керівник Андрій Нечипор).
Духовні пісні прозвучали у виконанні вокального ансамблю з Рихтич (керівник Ірина Головацька), вокального тріо з Ріпчич у складі Марії Маланяк, Мар'яни Кушнір та Анни Грудної, дуету у складі Василини Гасуньки та Надії Терпій з Дорожова, дуету сестер Христини та Ярини Медвідь з Опарів, солістки Олесі Маршалок з Михайлевич.
Як завжди чудовим і проникливим був виступ автора та виконавиці власних пісень Оксани Винницької.
Справжнім відкриттям фестивалю став виступ пароха з Добрівлян о. Петра Костя, який разом з їмостю Марією на високому рівні виконав власні пісні “Неси свій хрест” та “Сиротина”.
Загалом, на фестивалі у Грушові прозвучало понад 30 пісень. Свідченням величезного розмаїття та глибини пісенного духовного надбання нашої культури є те, що жоден з творів не повторився двічі.
Щирі слова вдячності організаторам та учасникам фестивалю висловив Грушівський парох о. Зеновій Майкут.
Цієї неділі Грушів став центром духовної творчостіВсі учасники фестивалю були нагороджені дипломами Дрогобицької районної державної адміністрації та районної ради.
На завершення голова районної державної адміністрації Михайло Винницький, з чиєї ініціативи на Дрогобиччині започатковано цей ще один масштабний культурний проект, привітав самодіяльні мистецькі колективи з чудовим святом духовної творчості, подякував усім, хто долучився до його проведення. 
На фестивалі були присутні заступник голови райдержадміністрації, голова оргкомітету фестивалю Олександр Філіпенко, заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник.
Оргаінзатори щиро вдячні всім, хто сприяв у проведенні першого фестивалю духовного співу: відділу культури і туризму РДА (керівник Осип Марущак), о. Зеновію Майкуту та їмості Вірі Майкут, Грушівському сільському голові Івану Дудичу та всім сільським головам населених пунктів, чиї колективи були представлені на святі, керівникам народних домів, священикам, перевізникам, депутатам районної ради Сергію Грибанову та Йосипу Дяківу, які забезпечили довезення учасників.

Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості
 
Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості
 
Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості

Цієї неділі Грушів став центром духовної творчості
 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua