» Інформація » Охорона спадщини ЮНЕСКО: на Львівщині активно реставрують стародавні дерев’яні храми (+відео)

Охорона спадщини ЮНЕСКО: на Львівщині активно реставрують стародавні дерев’яні храми (+відео)

Автор: admin1 от 11-08-2017, 08:47
 (голосів: 0)

Охорона спадщини ЮНЕСКО: на Львівщині активно реставрують стародавні дерев’яні храми (+відео)У м. Дрогобичі тривають реставраційні роботи храму Святого Юра, внесеного до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – пам’ятки архітектури національного значення кінця XV – початку XVI століть, що відноситься до числа визначних пам’яток давньої української сакральної архітектури.
«Минулого року відреставрували стінописи всередині церкви за грандові кошти – 700 тисяч гривень. Цього року плануємо завершити розпочаті роботи – обхідну галерею та огорожу, наступного візьмемось за дзвіницю, - зазначила т.в.о. директора департаменту архітектури та містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук. - Пам’ятка культури реставрується у межах обласної Програми «Охорона і збереження культурної спадщини». Сподіваємось, наступного року на об’єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО виділять кошти із державного бюджету, адже аналогів таких сакральних пам’яток немає в світі».
Інтер’єр церкви прикрашений стінописом з релігійних композицій (Страсті Христові), багатий на декоративний орнамент переважно рослинного характеру.
Як зазначили місцеві, храм двічі зазнавав пошкодження внаслідок стихійного лиха. Тому за кошти обласного бюджету виконали першочергові протиаварійні роботи та реставрацію куполів і хрестів храму, провели протипожежну обробку дерев’яних конструкцій.
Також встановили нову систему грозозахисту, автоматичну протипожежну систему оповіщення, протизламну систему та нову систему електромережі, також відреставрували декоративні карнизи під куполами. 
Сьогодні завершено виготовлення проектно-кошторисної документації на реставрацію всього комплексу Святого Юра (храм, дзвіниця, благоустрій території). Кошторисна вартість всіх робіт становить близько 7 млн гривень. На сьогодні на реставрацію скерували 1,5 млн гривень.
Окрім того, завершено виготовлення другої частини проектно-кошторисної документації на першочергові протиаварійні роботи дерев’яного храму Воздвиження Чесного Хреста (1613-1661 р.) у Дрогобичі – пам’ятки архітектури національного значення 1631-1661 р., що вважається однією з найкращих у стилі галицької дерев'яної архітектури. Кошторисна вартість робіт становить 3 млн 200 тис гривень. В заходах на 2017 рік обласної програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки» передбачено кошти в розмірі 300 тис грн на першочергові протиаварійні роботи у храмі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua