» Інформація » В Лішні розпочався завершальний етап реставрації пам’ятника Іванові Франку

В Лішні розпочався завершальний етап реставрації пам’ятника Іванові Франку

Автор: admin1 от 7-09-2018, 16:56

В Лішні розпочався завершальний етап реставрації пам’ятника Іванові ФранкуСьогодні, 7 вересня, голова райдержадміністрації Андрій Шевкенич та керівник апарату РДА Руслан Щерба відвідали село Лішня, де ознайомилися з ходом відновлювальних робіт пам’ятника Іванові Франку. Нагадаємо, що в березні минулого року вандали пошкодили пам’ятник і на його реставрацію з районного бюджету були виділені кошти. Кілька місяців основні реставраційні роботи проводились у майстерні скульптора Йосипа Марчинського. А сьогодні скульптура доставлена та встановлена на своє попереднє місце і тепер відновлювальні роботи будуть продовжуватися вже тут.

Як розповів учень автора скульптури Йосипа Садовського Йосип Марчинський, вже виконано великий об’єм робіт – укріплено каркас, відновлені пошкоджені елементи та інше. Але залишається ще немало. Андрій Шевкенич запевнив, що для прискорення реставраційних робіт з боку райдержадміністрації буде надана  всебічна допомога.

Нагадаємо, що пам’ятник Іванові Франку в Лішні споруджено в серпні 1981 року з нагоди 125-річниці від дня народження Каменяра, на стелі викарбувані слова: «Я син народа, що вгору іде!»

В Лішні розпочався завершальний етап реставрації пам’ятника Іванові Франку