» Інформація » У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка

У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка

Автор: admin2 от 10-03-2019, 10:13
 (голосів: 0)

У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка9 березня у  Львівському  національному академічному театрі опери та балату ім. Соломії Крушельницької презентували кантату-симфонію “Кавказ” за однойменною поемою Тараса Шевченка.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Олег Синютка.

“Великий Кобзар за нашу свободу заплатив роками каторги. Сьогодні більше,  як три тисячі українських воїнів, з них 301 - з Львівщини  віддали найдорожче,  своє життя за нашу незалежність. Ми ж, українці ХХІ століття, можемо зробити свій цивілізаційний вибір, який Микола Хвильовий описав дуже чітко: “Геть від Москви!”. Я переконаний, що ми можемо зробити усе, щоб східні кордони України були східними кордонами ЄС та НАТО і це  буде наш внесок у справу Кобзаря і здійсняться його пророчі слова: “І на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люде на землі”,  – зазначив очільник області.

Музику до поезії написав Станіслав Людкевич. Вперше симфонія зазвучала у Києві у 1941 році, це за два місяці до початку війни.

“У добу Івана Франка склалась традиція, що у міста люди з усієї провінції з’їжджалися, щоб вшанувати Тараса Шевченка. Одні дарували вірші, інші - музику Нижанківського, Шопена, Бетховена  і ця традиція шевченкіади була започаткована саме в часи Івана Франка, який зумів перекласти твори Кобзаря різними мовами світу.  Пізніше ми маємо епоху революції 1917 та 20 років і пригадується слово полковника  Григорія Коссака: “Ви ще завзятіше  і гарніше боротись потрафите, у вас є слово Тараса  і сильна зброя”. Дарунками радянської доби були малі майдани, які творила епоха шістдесятників, сімдесятників, серед них Мирослав Миронович, який 1977 року зумів на Шевченківський вечір привселюдно виголосити “Кайдани порвіте” і через деякий час був ув’язнений. Пізніше Шевченкові подарували Революцію на граніті, Помаранчеву і щонайболючіше  - Революцію Гідності. Сьогодні ми, у 205-ту річницю, даруємо, мабуть, найкращий презент для Кобзаря. Всім відомо його тезу: “Коли ми діждемось Вашингтона.  З новим і праведним законом?".Ось він прописаний у Конституції””, – наголосив кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Богдан Лазорак.

Також у межах заходу Олег Синютка відзначив державними нагородами відомих громадських діячів та діячів культури.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua