» Інформація » Питання просторового розвитку порушили під час напрацювання Стратегії Львівщини до 2027 року

Питання просторового розвитку порушили під час напрацювання Стратегії Львівщини до 2027 року

Автор: admin1 от 4-06-2019, 17:52
 (голосів: 0)

Питання просторового розвитку порушили під час напрацювання Стратегії Львівщини до 2027 рокуСьогодні, 4 червня, відбулось засідання робочої підгрупи з розробки Стратегії розвитку Львівської області на період до 2027 року за напрямом «Архітектура та містобудування». Важливість врахування фактору просторового планування під час розробки Стратегії зафіксована у законодавстві.

Зокрема, під час розробки стратегій регіони мають враховувати закони "Про регулювання містобудівної діяльності", "Про Генеральну схему планування території України", схеми планування областей. Це дієвий інструмент узгодження місцевих та державних інтересів в частинні збалансування економічного, соціально та екологічного факторів та визначення точок зростання у територіальному вимірі.

Робочою групою окрім питань, які стосувались методології стратегічного планування, стану та перспектив розвитку архітектури та містобудування Львівської області обговорено ряд інших важливих питань. Відтак, експерти визначили ряд пріоритетних напрямів, які потребують вирішення на регіональному рівні в довгостроковій перспективі. Це, зокрема, необхідність пошуку ефективних варіантів стимулювання місцевого економічного розвитку, особливо у сільських територіях, врахування вже розроблених стратегічних документів з метою створення та підтримання повноцінного життєвого середовища та якості життя для мешканців Львівщини. Основним індикатором оцінки ефективності виконання стратегії має стати дієвий моніторинг на основі оцінки індексу регіонального людського розвитку.

Окремої уваги заслуговують, на думку експертів, проблеми посилення територіальних диспропорцій розвитку, охорони навколишнього природного середовища,  необхідність збільшення площ природно-заповідного фонду, регіональні програми молодіжного житлового кредитування, вирішення житлового питання для особливих верств населення, стимулювання міжрегіональної співпраці. Відзначено, що реалізація міжрегіональних програм і проектів у сфері розвитку дорожньої інфраструктури дозволить посилити соціально-економічні зв’язки із сусідніми областями. Питання інтегрованого розвитку територій українського прикордоння викликали найбільш зацікавлену дискусію у фахівців. Перевагами транскордонного співробітництва має скористатися не лише Львівщина, а й сусідні регіони, що позитивно вплине й на наш регіон.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua