» Інформація » У музеї Андрея Шептицького презентували монографічний альбом «Святині Княжої України»

У музеї Андрея Шептицького презентували монографічний альбом «Святині Княжої України»

Автор: admin2 от 4-10-2019, 10:37
 (голосів: 0)

У музеї Андрея Шептицького презентували монографічний альбом «Святині Княжої України»3 жовтня у Національному музеї імені Андрея Шептицького, відбулась презентація монографічного альбому «Святині Княжої України». Автори праці - Андрій Комарницький та Богдан Зятик.

Участь у презентації взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Сьогодні ми говоримо про українське, про наше, про те, за що воювали наші діти, прадіди, сьогодні воюють хлопці та чоловіки на Сході, сьогодні ми захищаємо своє. Ми – мудра та сильна європейська нація й історія, яка в нас є - унікальна. Книга, яку сьогодні презентують автори, на мою думку, мала б бути у кожній українській родині. Це праця з якої ми можемо черпати перлини мудрості, адже людина, яка знає свою історію, шанує та береже здобуток дідів, прадідів і примножує його, розуміє і мудро будує своє майбутнє», - зазначив Іван Собко.  

Альбом «Святині Княжої України» знайомить з національними реліквіями Княжої України (Київської Руси) – монументальним мистецтвом, книжною мініатюрою та іконописом, мощами, – які дійшли до нашого часу та які формують цілісне бачення києво-руської сакральної традиції Х – ХІІІ ст.

Видання є наслідком наукового дослідження святинь домонгольського періоду, яке зробили українські мистецтвознавці впродовж останніх десятиліть. Автори по-новому осмислюють весь сакральний спадок Київської Руси, відходячи від хибних стереотипів щодо нього як неукраїнського набутку.

В альбомі простежено долю пам’яток києво-руського періоду від їхнього створення до сьогоднішнього місця знаходження, подано опис святинь та окреслено їхнє мистецьке та духовне значення в українській культурі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua