» Інформація » На Львівщині вшанували пам'ять автора Державного Гімну отця Михайла Вербицького

На Львівщині вшанували пам'ять автора Державного Гімну отця Михайла Вербицького

Автор: admin2 от 6-12-2019, 17:08

На Львівщині вшанували пам'ять автора Державного Гімну отця Михайла ВербицькогоСьогодні, 6 грудня на Львівщині вшановують пам'ять автора Гімну України отця Михайла Вербицького. Представники влади та громадськість поклали квіти до пам’ятника отця Михайлу Вербицькому та виконали Державний гімн України.

Опісля відбулось громадське віче.

«Пам'ять і шана – це ті речі, які рухають народ і націю до утвердження. Отець Михайло Вербицький – це, без сумніву, національний герой. Це людина, яка золотими нотами вписала своє ім’я в історію українського народу. Є два покликання, які творять, будують майбутнє – учитель і духівник. Михайло Вербицький поєднав у собі ці дві професії, й у ті далекі часи утверджував Україну», - наголосив директор департаменту внутрішньої та інформаційної політики Андрій Ковальський.

На завершення урочистостей присутні виконали церковний гімн «Боже Великий Єдиний».

Довідково:

Михайло Вербицький – український композитор, хоровий диригент, священик УГКЦ, громадський діяч, автор музики Державного гімну України «Ще не вмерла Україна». Народився 4 березня 1815 року в с. Явірник Руський, неподалік Перемишля (зараз - Польща), у сім’ї священика.

Перше виконання твору «Ще не вмерла Україна» як Гімну відбулося 10 березня 1865 року у Перемишлі, як завершальний номер концерту, присвячений Тарасові Шевченку.

В останні роки життя композитор займався педагогічною діяльністю, писав статті, творив музику.

Згодом, у 1856 році, він став парохом церкви у селі Млини неподалік Перемишля, де проживав до смерті 7 грудня 1870 року, помер у віці 55 років.

27 грудня 2015 року, у Львові у рік 200-річчя від дня народження відкрили та освятили пам’ятник о. Михайлові Вербицькому. Монумент встановили на розі вулиць Бандери - Чупринки – Вербицького з ініціативи Товариства «Надсяння». Авторами пам’ятника є Володимир і Андрій Сухорські.