» Інформація » Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Автор: admin2 от 26-04-2020, 15:25
 (голосів: 0)

Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕССьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький вшанував пам’ять ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася у цей день, 26 квітня, 34 роки тому.

Голова облдержадміністрації поклав квіти до пам’ятника Героям та жертвам Чорнобиля, що на вулиці Морозній у місті Львові.

«О 1:23 год. 26 квітня 1986 року на четвертому блоці Чорнобильської АЕС відбувся вибух, який повністю зруйнував реактор. За екологічними наслідками аварія стала найбільшою в історії ядерної енергетики планетарною катастрофою. Для розуміння масштабів, витік радіації внаслідок вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС часто прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих США у 1945 році на Хіросіму.

Евакуація населення з території радіаційного забруднення стала початком великої соціальної проблеми. Першими пережили її мешканці Прип’яті – було вивезено 49 360 осіб. У місті залишилось тільки 5 тис. осіб, залучених до проведення ліквідаційних робіт.

Із нестихаючим болем у серцях згадуємо тих, хто поклав свої життя у боротьбі за майбутнє країни та світу. Висловлюю глибоку вдячність мужнім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і шануємо тих, хто був евакуйований та відселений з забруднених територій, втратив здоров‘я і потребує особливої уваги від держави і суспільства», - зазначив у зверненні очільник області.

Додатково хочемо відзначити, що у 2019 році Львівською обласною організацією «Союз Чорнобиль України» у Львові за адресою: м. Львів пл. Маланюка, 6 відкрито громадський музей «Чорнобиль пам’ять Львівщини».

Після завершення карантинних заходів, запрошуємо усіх охочих відвідати кімнату-музей, у якій можна дізнатися цікаві історичні факти та безпосередньо поспілкуватися з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua