» Інформація » На Львівщині вшанували постать Юрія Липи

На Львівщині вшанували постать Юрія Липи

Автор: admin2 от 20-08-2020, 08:04
 (голосів: 0)

На Львівщині вшанували постать Юрія ЛипиЗаступники голови Львівської ОДА Юрій Холод та Іван Собко вшанували постать видатного українця  - Юрія Липи. 

У цей день, 19 серпня 1944 року, Юрія Липу, одного з ідеологів українського націоналізму, лікаря і діяча підпілля - схопили НКВДисти на Яворівщині. А 20 сепрпня його знайшли закатованим.

Присутні поклали квіти до могили письменника, що в селі Бунів на Яворівщині.

"Сьогодні пам'ять Юрія Липи вшановує уся Львівщина. Багато заходів відбулися на Яворівщині. Творча спадщина цього видатного українця є актуальною до нині. Його тексти - потужна і надихаюча стратегія для великого українського народу", - зазначив Юрій Холод.

Нагадаємо, що сьогодні на фасаді районної центральної бібліотеки у Яворові відкрили меморіальну дошку га честь Юрія Липи. 

Довідково.

Юрій Іванович Липа (5 травня 1900 – 20 серпня 1944) – громадський діяч, письменник, поет, лікар, публіцист, один з визначних ідеологів українського націоналізму. Народився у місті Одесі, закатований на Яворівщині. Автор роману "Козаки в Московії", поеми "Цар Дівиця", низки новел і поезій, а також історико-філософських праць "Українська доба", "Великі заповіти", "Призначення України" тощо.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua