» Інформація » Проблеми у сфері публічних закупівель обговорили з представниками Антимонопольного комітету України

Проблеми у сфері публічних закупівель обговорили з представниками Антимонопольного комітету України

Автор: admin2 от 30-11-2020, 16:07
 (голосів: 0)

Проблеми у сфері публічних закупівель обговорили з представниками Антимонопольного комітету УкраїниАнтимонопольний комітет розпочав візити у територіальні відділення у різних куточках України. Мета – впровадження механізму державної допомоги. Сьогодні ж представники АМКУ на Львівщині.

В межах візиту зустрілись з головою Львівської ОДА Максимом Козицьким.

«Реформа децентралізації передбачає зміни організаційних підходів до розподілу бюджетних коштів, і саме тому правильне і ефективне впровадження основ розуміння державної допомоги допоможе втілювати ефект від використання підрядних коштів на найближче майбутнє. Окрім цього, у нас є міжнародні зобов’язання, міжнародні договори, які ми маємо забезпечувати», - зазначила голова АМКУ Ольга Піщанська та додала, що для комітету дуже цікавою є співпраця з Львівщиною.

Сьогодні представники АМКУ спілкуються з органами влади та представниками бізнес-асоціацій. А вже завтра проведуть вступне навчання для територіального відділення та дотичних структур області, які займаються питаннями державної допомоги.

«Державна допомога є дуже важливими інструментом для Європейського Союзу і компонентом взаємодії і співпраці ЄС та України. Я радий бути тут, адже Львів та Львівська область є дуже значимими для української економіки в цілому», -  розповів керівник експертної групи з підтримки застосування правил державної допомоги в Україні Штефан Сабау.

Сторони наголосили на важливості ринкової конкуренції та надання державної допомоги тим, хто дійсно її потребує.

Додамо, що на сьогодні, надання державної допомоги регулюється Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та Постановою Кабміну «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання для забезпечення розвитку регіонів та підтримки середнього та малого підприємництва». Вони визначають форму, допустимість такої допомоги тощо.

Обговорили в межах зустрічі і проблемні питання закупівель в системі Prozzoro та необхідність законодавчих ініціатив для їх вирішення.

«У нас є зауваження стосовно процедури оскаржень. Cкарги від недобросовісних учасників торгів стали своєрідним інструментом затягування процедури закупівлі. Як наслідок – торги можуть відбуватися впродовж пів року і довше. Маємо в області прикрі випадки, коли через підрядників, які воюють між собою, ми не можемо вчасно завершити важливі соціальні об’єкти», - зазначив Максим Козицький.

За підсумками обговорення департамент економічної політики Львівської ОДА узагальнить пропозиції та скерує їх на Антимонопольний комітет України.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua