» Інформація » Степан Кулиняк сподівається на позитивне вирішення проблеми районної бібліотеки

Степан Кулиняк сподівається на позитивне вирішення проблеми районної бібліотеки

Автор: admin2 от 17-03-2021, 15:59

Степан Кулиняк сподівається на позитивне вирішення проблеми районної бібліотекиСьогодні голова райдержадміністрації Степан Кулиняк зустрівся з працівниками центральної районної бібліотеки. Розмова була напруженою та емоційною. Йшлося про критичну ситуацію, що склалася з ЦБС у зв’язку з реформою децентралізації.

Відповідно до рішення сесії Дрогобицької районної ради від 29.12.2020 №28 було безоплатно передано всі комунальні заклади із спільної власності територіальних громад Дрогобицького району у комунальну власність обєднаних територіальних громад, що створені на території району. Однак, центральну районну бібліотеку та централізовану бухгалтерію на фінансування Дрогобицької ТГ не взяли.

Засновником районної ЦБС, до складу якої входить центральна районна бібліотека і бібліотеки-філії району, та централізованої бухгалтерії є районна рада (рішення від 1975 року Дрогобицької районної ради депутатів трудящих).

Після неодноразових звернень до Міністерства культури та інформаційної політики України отримано розяснення, що “відповідно до законів України “Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій” та “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України” районні ради і районні державні адміністрації не мають права ліквідовувати районні заклади культури і зобовязані передати їх на баланс територіальної громади, на території якої вони знаходяться, а відповідні місцеві ради не можуть відмовитися прийняти у комунальну власність територіальних громад такі заклади”. Також, є відповідний лист від Дрогобицької місцевої прокуратури, де вказано, що ліквідація та виключення закладів культури з базової мережі можливе лише за погодженням із Міністерством культури та інформаційної політики України.

Слід зазначити, що всі ОТГ, утворені на території Дрогобицького району, взяли на свій баланс ті установи, які знаходяться на їхній території. Окрім сільських бібліотек та народних домів Трускавецька ТГ, зокрема, взяла на баланс Доброгостівську дитячу музичну школу, яка фінансувалась з районного бюджету, була на балансі відділу культури та туризму і обслуговувала дітей багатьох сіл району, МеденицькаТГ - районну дитячу бібліотеку, яка фінансувалась з районного бюджету та входила до районної ЦБС і також обслуговувала дітей сіл району.

В ситуації, що склалася, практично три місяці 19 працівників ходять на роботу без заробітної плати, а виглядає так, що їх неможливо ні перевести, ні звільнити, ані виплатити їм належні кошти. Це при тому, що в разі взяття на баланс станом на сьогодні потрібна невелика для бюджету Дрогобича сума — понад 450 тис. грн без розрахункових.

Голова райдержадміністрації, який всього лише тиждень перебуває на посаді і не був детально ознайомлений із ситуацією, днями мав зустріч з керівництвом Дрогобицької міської ради з приводу шляхів вирішення проблеми. На жаль, знайти порозуміння все ще не вдалося.

Попри те, що вирішення цього питання не залежить від райдержадміністрації і не входить до компетенції голови, Степан Кулиняк глибоко перейнявся проблемою людей. Він запевнив працівників бібліотеки, що найближчим часом зробить все можливе, щоб розв’язати проблему, яка виникла не з виниСтепан Кулиняк сподівається на позитивне вирішення проблеми районної бібліотеки райдержадміністрації. Голова РДА висловив сподівання, що Дрогобицький міський голова Тарас Кучма та депутати міської ради, незважаючи велике бюджетне навантаження територіальної громади, підуть назустріч, адже іншого виходу з ситуації просто немає. Очільник району сподівається на розуміння та допомогу керівництва Дрогобицької ТГ, оскільки права та законні інтереси громадян для Степана Кулиняка на посаді очільника району є пріоритетними.