» Інформація » Окрім ковіду, важливо пам’ятати і про неінфекційні захворювання: у ЛОДА провели засідання координаційної ради з питань профілактики неінфекційних захворювань

Автор: admin2 от 25-03-2021, 15:13

Окрім ковіду, важливо пам’ятати і про неінфекційні захворювання: у ЛОДА провели засідання координаційної ради з питань профілактики неінфекційних захворюваньСьогодні, 25 березня заступник голови ЛОДА Іван Собко провів засідання координаційної ради з питань профілактики неінфекційних захворювань.

До неінфекційних захворювань, зокрема, відносять :

• Серцево-судинні
  • Онкологічні
  • Хронічні респіраторні (астма та ін.)
  • Цукровий діабет
  • Психічні розлади.

Згідно даних Львівського обласного центру громадського здоров’я, смертність від неінфекційних захворювань складає 86% від всіх інших причин смертності в рік.

У зв’язку з цим на координаційній раді прийнято рішення створити робочу групу з питань профілактики неінфекційних захворювань до 01.04.2021 р.

«Відбулося перше засідання координаційної ради з неінфекційних захворювань, яке є дуже актуальним і його проведення є дуже на часі. Саме неінфекційні захворювання є головною причиною смертності українців і на Львівщині, і по всій Україні. Основні причини виникнення цих захворювань пов’язані з поведінкою людини – курінням, вживанням алкоголю, нездоровим харчуванням, недостатньою фізичною активністю. Ми повинні працювати в тому напрямку, щоб заохочувати людей вести більш здоровий спосіб життя», - повідомила у своїй доповіді директор Львівського обласного центру здоров’я Мар’яна Служинська.

«Через зосередження уваги на симптомах коронавірусу та боротьбі з ним, кількість звернень пацієнтів з неінфекційними хронічними хворобами впродовж минулого року і за перший квартал цього року суттєво знизилася. Ми можемо передбачати, що в цьому році і в наступних роках ми будемо мати багато випадків занедбаних неінфекційних захворювань, які виявлені на пізніх стадіях», - наголосила Мар’яна Служинська.

Окрім того, члени координаційної ради обговорили необхідність прийняття цільової Регіональної програми запобігання з виникнення захворювань, спричинених йодною недостатністю на 2021-2027 рр.