» Інформація » 2 квітня 1990 року над будинком Дрогобицької районної ради був піднятий синьо-жовтий прапор

Автор: admin2 от 2-04-2021, 09:34

2 квітня 1990 року над будинком Дрогобицької районної ради був піднятий синьо-жовтий прапор2 квітня 1990 року, того ж дня, що й над Дрогобицькою ратушею, український національний прапор був піднятий над будинком Дрогобицької районної ради.
2 квітня 1990 року перша сесія Дрогобицької районної ради першого демократичного скликання своїм рішенням підтримала пропозицію депутата Романа Пиля щодо встановлення українського національного синьо-жовтого прапора на головному будинку районної влади.
Історичне рішення І-ї сесії Дрогобицької районної ради про підняття синьо-жовтого прапора над будинком районної ради та використання українського прапора і тризуба, як офіційних символів на території району, підписав 2 квітня 1990 року голова районної ради Тарас Метик.
В цей день також вперше в стінах чотириповерхового адмінбудинку пролунав гімн «Ще не вмерла Україна».
Встановити прапор районні обранці доручили наймолодшому депутату Володимиру Стецівці і найстаршому Олександру Крамарцю, який був родом зі східних теренів України.
Як згадують очевидці, велелюдний майдан перед адмінбудинком вітав цю знаменну історичну подію зі сльозами радості на очах, оплесками і вигуками «Слава Україні!».
Рішення та протокол історичної першої сесії зберігається у Дрогобицькому районному архіві.