» Інформація » Щодо повноважень у сфері погодження проєктів землеустрою

Щодо повноважень у сфері погодження проєктів землеустрою

Автор: admin2 от 7-06-2021, 18:11
 (голосів: 1)

Щодо повноважень у сфері погодження проєктів землеустроюЗвертаємо увагу посадових осіб Дрогобицької міської територіальної громади та інших громад, розташованих на території району, на наступне.

Статтею 186-1 Земельного кодексу України, встановлено: «Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта (крім проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов’язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи), подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури, а якщо місто не входить до території певного району, - до виконавчого органу міської ради у сфері містобудування та архітектури, а в разі, якщо такий орган не утворений, - до органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань містобудування та архітектури чи структурного підрозділу обласної державної адміністрації з питань містобудування та архітектури».

Відповідно до абзацу 2 пп. 13 п.1 постанови Верховної ради України від 17.07.2020 №807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» (яка набула чинності 19.07.2020), утворено Дрогобицький район у складі територій Бориславської міської, Дрогобицької міської, Меденицької селищної, Східницької селищної, Трускавецької міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України. Таким чином, зазначені територіальні громади (включаючи усі населені пункти) входять до складу Дрогобицького району.

А відтак, проєкти землеустрою для містобудівних потреб, починаючи з 19.07.2020 на підставі Закону підлягали обов’язковому погодженню структурним підрозділом районної державної адміністрації у сфері містобудування та архітектури.

Додатково, листом Дрогобицької районної державної адміністрації від 16.03.2021 усі територіальні громади Дрогобицького району (в тому числі, і Дрогобицька міська) були повідомлені про обов’язок виконання норм Земельного кодексу України.

У зв’язку з набранням 27.05.2021 чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок взагалі не підлягають погодженню відділами містобудування та архітектури ані району, ані міст.

Слід наголосити, що проєкти землеустрою, погоджені міськими архітекторами в період з 19.07.2020 до 27.05 2021, були погоджені незаконно та з перевищенням ними своїх повноважень.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua