» Інформація » До відома страхувальників. Звітність з ЄСВ з типом «Довідковий»

До відома страхувальників. Звітність з ЄСВ з типом «Довідковий»

Автор: admin2 от 11-06-2021, 10:41
 (голосів: 0)

Дрогобицьке відділення УВД ФССУ у Львівській області нагадує, що Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що подавати звітність про нарахування ЄСВ слід у складі звітності з податку на доходи фізичних осіб. Тобто, замість щомісячного звіту з ЄСВ та квартальної форми № 1ДФ, роботодавці за І квартал 2021 року здавали нову форму звітності «Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску», тобто об'єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ.

Водночас з метою недопущення порушення прав застрахованих осіб на своєчасне отримання соціальних виплат впроваджено Розрахунок та додатки до нього, що містять персоніфіковані відомості, з типом «Звітний» як «Довідковий».

Податковий розрахунок типу «Довідковий» – це розрахунок, який подається платником єдиного внеску з типом «Звітний», у додатках якого наявна інформація щодо призначення застрахованим особам матеріального забезпечення, страхових виплат.

У рядку 035 додатка 1 до Податкового розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі – Д1) обирається необхідна позначка:

• для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат – у разі подання Д1 у складі Податкового розрахунку з типом «Звітний» як «Довідковий» для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат застрахованим особам.

Враховуючи зазначене, податковий розрахунок типу «Довідковий» подається протягом звітного кварталу в разі призначення соціальних виплат застрахованій особі.

Що стосується термінів подання Розрахунку, то доцільно робити це до подання заяви-розрахунку на виплату допомоги у Дрогобицьке відділення. Тут варто нагадати, що заяву-розрахунок потрібно подати протягом 5 робочих днів з дня підписання комісією (уповноваженим) протоколу соцстрахування. У свою чергу, комісія проводить засідання згідно із затвердженим планом, але не рідше двох разів на місяць. Що стосується уповноваженого, він розглядає питання страхових виплат у міру надходження відповідних документів і приймає рішення після їх оцінки

Отже, після того, як буде складено протокол, слід подбати не тільки про подання заяви-розрахунку до Фонду, але й «Довідкового» Розрахунку до органу податкової служби за основним місцем обліку страхувальника.


Додаткові консультації можна отримати у фахівців Дрогобицького

відділення УВД ФССУ у Львівській області за телефоном: (0244) 2-24-33.

Адреса електронної скриньки Дрогобицького відділення: drog.lv@fssu.gov.ua

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua