» Інформація » «Децентралізацію потрібно наповнювати змістом і ми це маємо робити всі разом», - Максим Козицький

«Децентралізацію потрібно наповнювати змістом і ми це маємо робити всі разом», - Максим Козицький

Автор: admin2 от 11-06-2021, 11:43
 (голосів: 0)

Упродовж двох днів, 10-11 червня у Львові триває Всеукраїнський форум місцевого самоврядування. Майже тисяча учасників та пів сотні спікерів беруть участь в обговоренні актуальних проблем і перспектив розвитку місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування на загальнодержавному рівні.

У перший день форуму для учасників провели тренінг, щодо можливостей залучення коштів міжнародно-технічної допомоги та презентували результати Рейтингів прозорості та підзвітності українських міст за минулий рік від Трансперенсі Інтернешнл Україна. Присутні поспілкувались на тему вимірювання ефективності місцевого самоврядування, поговорили про інтегрований розвиток міст 2.0 та шукали відповідь на питання чи допомагає доброчесність міської влади залучити інвестиції.

Другий день Форуму відбувається у Львівській міській раді. Серед запрошених – представники Верховної Ради України, Міністерств, органів місцевого самоврядування, народні депутати та ін.

«Сьогодні продовжується реформа децентралізації, яка повністю закріпить результати й дасть громадам не лише можливості, ресурси, але й більше відповідальності. Вінцем реформи стануть необхідні зміни до Конституції. Але для цього буде необхідна консолідація всіх політичних сил у парламенті. Я впевнений, що реформа децентралізації - одна з найуспішніших. Адже на місцях велика кількість людей, які добре розуміють проблеми свого міста, ОТГ, області та що треба робити в першу чергу. Держава на центральному рівні повинна у цьому допомагати. Ми повинні вибудовувати партнерську вертикаль, адже органи центральної влади не зможуть ефективно виконувати свої функції без допомоги місцевої влади, органи місцевої влади зробити життя мешканців якіснішим без допомоги центральної влади. Паралельно маємо вибудовувати також горизонтальні зв’язки, те що ми тут також сьогодні спостерігаємо»,- зазначив Дмитро Разумков.

Присутніх привітав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Процес децентралізації сьогодні дуже модне слово, але також дуже важливо, щоб це слово було наповнене певним змістом. Дуже слушно зауважив Дмитро Разумков про необхідність розбудови вертикалей між органами місцевого самоврядування та державними органами. Окрім того, потрібно будувати інституції в державі. Тільки інституційна держава дасть змогу відчути людям процес децентралізації. Процес децентралізації несе людям нові можливості, бо завдяки цьому влада стає ближчою до народу. Людина, яка отримає якісні послуги, чи то медичні, чи то освітні, чи то адміністративні на рівні свого ОТГ зовсім по-іншому дивиться на державу. І тут наше завдання забезпечити якість цих послуг. Звичайно фінансові механізми мають бути, і це потрібна річ. Адже ми часто спускаємо на громади багато речей не підкріплених фінансовим ресурсом і це потрібно переглядати. Децентралізацію потрібно наповнювати змістом і ми це маємо робити всі разом», - зазначив очільник області.

Також Максим Козицький акцентував на питаннях повноважень районних рад, обласних державних адміністрацій, реформу ДАБІ, можливостях вільних економічних зон та індустріальних парків.

Так, в межах другого дня учасники працюватимуть у таких панельних дискусіях: «Завершення реформи місцевого самоврядування. Успіх чи поразка?», «Реформа врядування та фінанси органів місцевого самоврядування», «Реформування державної архітектурно-будівельної інспекції та інших питань містобудування». Також відбудеться засідання Круглого столу Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Під час Форуму презентують найкращі практики ОТГ в Україні.

Зазначимо, що через карантинні обмеження організатори події передбачили два формати проведення Форуму: запрошені спікери та учасники обговорень присутні у Львові наживо та можуть відповідати на запитання учасників, які доєднаються до онлайн-трансляції форуму через YouTube-канал та Facebook-сторінку події Інституту міста. 

Детальнішу інформацію можна переглянути на сторінці події у Facebook.

Довідково:

Форум місцевого самоврядування у Львові щороку стає платформою для обміну досвідом, обговорення та аналізу актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, а також підсумовування реформи децентралізації. Щороку учасниками події стають понад 300 міських голів та представників місцевого самоврядування зі всіх областей України, представники Міністерства розвитку громад та територій, депутати Верховної ради України, представники міжнародних організацій, дипломатичних установ та громадського сектору.

Організатори Форуму: Комунальна установа Інститут міста та Львівська міська рада. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua