» Інформація » «Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», - Максим Лісогор

«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», - Максим Лісогор

Автор: admin1 от 30-09-2015, 14:08
 (голосів: 0)

«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор30 вересня співробітники бібліотек відзначають своє професійне свято - Всеукраїнський день бібліотек. Цей день об’єднує всіх, хто любить книгу, зберігає та примножує скарби людської мудрості, цінує натхненну працю бібліотекаря. Сама назва - Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги немає знань, поступу вперед.

Ось і сьогодні, 30 вересня, в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек, на яких присутні бібліотечні працівники району, гості, активні читачі. З професійним святом бібліотекарів, ветеранів бібліотек  прийшли привітати голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, депутат обласної ради Михайло Задорожний, керівник апарату РДА Степан Рудницький.

«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор«З появою та поширенням Інтернету може виникнути думка про можливу непотрібність друкованих видань, книжок, а разом з ними і бібліотек. Але прочитана книга, живе спілкування з нею приносить більше задоволення, адже віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», - сказав Максим Лісогор.

Директор районної центральної бібліотечної системи Руслана Панчишак розповіла про успіхи бібліотек-філій, про програму «Бібліоміст», яка успішно діє в районі, зупинилась на проблемах, з якими стикаються працівники.

Михайло Задорожний наголосив, що підтримка сільських бібліотек є важливим напрямком роботи, і йому приємно, що вперше за останні роки участь в таких урочистостях бере особисто голова райдержадміністрації.

Усі виступаючі побажали працівникам бібліотек району творчої наснаги, міцного здоров’я, натхнення, радості, щастя, добра і нових успіхів у їх благородній просвітницькій справі

 

Довідка:

 

Першою відомою бібліотекою можна вважати храм в Ніппурі. У храмовій школі («будинок табличок») була знайдена Ніппурська бібліотека, яка налічувала понад 30 000 табличок з адміністративними, юридичними, медичними, літературними та історичними текстами, багато з них досі не опубліковані. Бібліотеки були відомі ще в стародавньому світі (Ассирія, Єгипет, Китай). Найдавніша з них — клинописна Бібліотека Ашшурбаніпала в Ассірії (7 ст. до н. е.), а найбільша — Александрійська бібліотека, в якій були зібрані рукописні книги античного світу (3 ст. до н. е.) входило 200 000 папірусів і 700 000 документів.

В Україні перша бібліотека з'явилася за часів Київської держави. Її створив князь Ярослав Мудрий у 1037 р. Найдавнішою книгою України є Велесова книга – пам’ятка писемності ІХ століття. До найдавніших книг, творів написаних в Україні є «Слово о полку Ігоревім», Пересопницьке Євангеліє, «Київські глаголичні листки» та інші. Першою друкованою книгою, яку написав українець, була книжка (1483) вченого ХV ст. Юрія Дрогобича. Перша друкована книга в Україні «Апостол» була видана Іваном Федоровим у 1574 році у Львові.

У британському Бірмінгемі 3 вересня 2013 року відкрилася найбільша публічна бібліотека у Європі. Площа храму знань становить 31 квадратний кілометр. Загальна довжина полиць складає 24 кілометри, в бібліотеці зберігається більше 1,5 млн. книг.

«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор
«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор
«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор
«Віртуальний досвід ніколи не замінить досвід відвідування бібліотеки», -  Максим Лісогор

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua