» Інформація » Наталя Осьмак презентувала свою книжку «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу»

Автор: admin1 от 28-01-2016, 12:46

Наталя Осьмак презентувала свою книжку «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу»Вчора, 27 січня, в меморіальній кімнаті Андрія Мельника музею «Дрогобиччина» відбулася презентація книжки Наталі Осьмак «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу» про батька, Президента Української Головної Визвольної Ради, багатолітнього в’язня сталінських концтаборів.

Листи Кирила Осьмака до рідних з Владімирського централу – документ неабиякої ваги та сили. І про підготовку матеріалів, які увійшли в книжку  розповіла сама авторка – Наталя Осьмак. Вона майже двадцять років збирає по зернині відомості про свого батька, об’їздила Росію, де відбував покарання та вчився її тато, шукала документи і свідків тих подій у Карпатах, Києві та Львові. Пані Наталя знімає фільми, пише книжки про батька. І завдяки її активній громадянській позиції та щирій доньчиній любові прах Кирила Осьмака перевезений до України – тепер український Президент спочиває не біля мурів Володимирської в’язниці, а на Наталя Осьмак презентувала свою книжку «Кирило Осьмак: автопортрет у листах на тлі Владімірського централу»Байковому кладовищі, під козацьким хрестом. Книга складається з передмов Михайлини Коцюбинської та упорядника Наталії Осьмак, власне листів К. Осьмака з Владімирського централу, звернень в’язня до тюремного керівництва, додатків. Крім того, Наталія Кирилівна подає багато фотографій з сімейного архіву.

Багато цікавого дізнались присутні про життя родини Осьмак на Дрогобиччині – в Дорожеві та Підбужі, де вперше в березні 1954 році отримали лист з Владімірської тюрми. Кирило Осьмак, за словами його доньки, завжди прагнув бачити Україну вільною, тож його погляди сьогодні актуальні як ніколи.

Організувала зустріч з Наталею Осьмак старший науковий працівник музею «Дрогобиччина» Марія Головкевич.