» Інформація » В Дорожеві вшанували пам'ять генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая

В Дорожеві вшанували пам'ять генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая

Автор: admin1 от 1-04-2016, 17:48

В Дорожеві вшанували пам'ять генерал-хорунжого УПА Дмитра ГрицаяСьогодні, 1 квітня, в селі Дорожів відбулися урочистості з нагоди 109 роковин від дня народження начальника Головного військового штабу Української Повстанської Армії генерал-хорунжого Дмитра Грицая (Перебийноса)

Захід із вшанування українського патріота відбувся біля спорудженого йому пам’ятника, сюди зібрались близько сотні дорожівчан та гостей, члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА, керівництво області, району та села, але найголовніше серед присутніх було багато молоді.

І тому, звертаючись до молоді голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка сказав, щоб вони розуміли, що «...сьогоднішній день – це не просто данина пам’яті українському герою, сьогоднішній день – це можливість переосмислити і увібрати в себе найкращі зразки української мужності».

«Кожен на своєму місці повинен зробити те, що від нього залежить і ніхто не знає, яку плату ми маємо за це заплатити, чи то буде плата нашою втомою, чи нашими статками, чи нашим життям, як це зробив славетний наш земляк Дмитро Грицай», - підкреслив очільник області.

В Дорожеві вшанували пам'ять генерал-хорунжого УПА Дмитра ГрицаяСпільну молитву та освячення пам’ятника спільно провели єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ владика Григорій Комар та єпископ Дрогобицький і Самбірський УПЦ КП владика Яків.

Серед гостей, які взяли участь в урочистостях та покладанні квітів, були також заступник голови облдержадміністрації Ірина Гримак, голова Дрогобицької райдержадміністрації Максим Лісогор, перший заступник голови РДА Володимир Шутко, ініціатор встановлення пам’ятника Дмитру Грицаю, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарас Куликовець.

У своєму виступі Михайло Задорожний підкреслив, що ми щороку збираємося на цьому місці, щоб пошанувати велику людину, віддати дань українському патріоту, який народився в цьому селі і з молоком матері увібрав любов до свої рідної землі, до своєї рідної України.

На завершення заходу всі присутні виконали духовний гімн нашої держави «Боже великий, єдиний…» та Державний гімн України.

В Дорожеві вшанували пам'ять генерал-хорунжого УПА Дмитра Грицая