» Інформація » У Львові вшанували жертв масових депортацій українців

У Львові вшанували жертв масових депортацій українців

Автор: admin2 от 29-04-2016, 10:17

У Львові вшанували жертв масових депортацій українцівУ четвер, 28 квітня з нагоди вшанування 69-ої річниці операції "Вісла", представники громадськості та керівництво області поклали квіти до пам`ятного каменя на місці встановлення майбутнього пам’ятника жертвам депортацій українців.

"Наше завдання сьогодні – не загубити історичну пам'ять, - розповів голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. - Я б дуже хотів, щоб ми пам’ятали про те, де народились наші батьки, бабусі й дідусі. Аби ми передавали цю історичну пам'ять не лише через свій рід, а поширювали самобутню українську культуру серед людей на Львівщині та інших областях країни".

На завершення урочистого заходу усі присутні виконали український гімн.

Довідка:

Операція "Вісла" – етнічна чистка, здійснена 1947 року (початок – 29 березня) під керівництвом Радянського Союзу, Польщі, Чехословаччини. Полягала у примусовій депортації (виселенні), з використанням збройних сил вказаних країн, українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини на ті території у західній та північній частині польської держави, що до 1945 року належали Німеччині.