» Інформація » Історична година “Мандрівка в минуле села Гаї Верхні”

Історична година “Мандрівка в минуле села Гаї Верхні”

Автор: admin2 от 11-05-2016, 12:39
 (голосів: 0)

Історична година “Мандрівка в минуле села Гаї Верхні”10 травня бібліотекар бібліотеки-філії с.Гаї Верхні Світлана Стасик організувала і провела для місцевих жителів — читачів бібліотеки історичну годину “Мандрівка в минуле” в рамках циклу культурно-просвітницьких заходів “Визначні постаті нашого села”, присвяченого пам'яті організатора просвітницького руху села Григорія Скоропада. На захід завітали його син Ярема Скоропад та внук Олег Скоропад, які поділилися спогадами про батька і дідуся. З біографією славного земляка виступила бібліотекар Світлана Стасик. Про місце і роль Григорія Скоропада в національно-визвольному русі розповів сільський голова Володимир Ханас. За допомогою мультимедійного обладнання присутні мали можливість переглянути слайди про видатного односельця.

Григорій Скоропад був ідейним провідником та рушієм праці на селі, організатором “Пласту” та ОУН в Гаях Верхніх. У період 1935-1939 років, коли головою “Просвіти” був пан Григорій, село було найкраще зорганізоване, нараховувало 232 учасники національно-культурного товариства “Просвіта”, які працювали в багатьох гуртках та секціях: “Сільський господар”, “Рільничий”, “Секція господинь”, “Хліборобський вишкіл молоді” та інші.

На заході були присутні директор школи Володимир Ікало, вчителі Марія Будна та Уляна Ханас, школярі-старшокласники, жителі села.

На завершення учасники зустрічі зробили спільне фото разом з нащадками славетного краянина.

 

Історична година “Мандрівка в минуле села Гаї Верхні”

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua