» Інформація » Дрогобиччина вшановує пам'ять Івана Франка

Дрогобиччина вшановує пам'ять Івана Франка

Автор: admin2 от 28-05-2016, 12:07

Дрогобиччина вшановує пам'ять Івана ФранкаЗ нагоди 100-их роковин смерті Івана Франка сьогодні біля міського Народного дому його імені відбулася панахида та віче.

Панахиду, яку очолив єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП Яків, спільно відслужили священики УПЦ КП, УГКЦ та УАПЦ.

Представники влади міста і району, викладачі Дрогобицького державного педуніверситету ім Івана Франка, просвітяни, педагоги та школярі Дрогобицької СЗШ №1, яка носить ім'я Івана Франка, учасники віча поклали квіти до пам'ятника Великому Каменяреві.

До громади звернулися Дрогобицький міський голова Тарас Кучма, ректор ДДПУ ім. Івана Франка професор Надія Скотна, інші шановані особи. Вклонитися пам'яті Івана Франка прибув його онук Роланд Франко, який у своєму виступі висловив упевненість, що сьогодні збувається мрія його славного предка, віра Франка в силу духа і воскресний день України, яка обов'язково переможе у боротьбі з ворогом, що гнобив її протягом століть.

Пролунав гімн "Вічний революціонер", Франкові поезії. На завершення присутні урочисто виконали Державний Гімн України.

Згодом у фойє Народного дому відбулося відкриття художньої виставки творчих робіт вихованців Дрогобицької художньої школи, присвяченої Іванові Франку.

Опісля учасники віча відвідали Державний історико-культурний музей "Нагуєвичі" та поклали квіти до пам'ятника Франкові біля Літературного музею.

Від районної влади в пам'ятних заходах взяли участь заступник голови райдержадміністрації Іван Мізерник, заступник голови районної ради Володимир Стецівка, депутат обласної ради Михайло Задорожний.

Дрогобиччина вшановує пам'ять Івана Франка