» Інформація » В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького терору

В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького терору

Автор: admin1 от 15-07-2016, 12:21
 (голосів: 0)

В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького тероруВ четвер, 14 липня, в Дрогобичі, біля Меморіалу «Тюрма на Стрийській», де колись розташовувалася катівня НКВС, відбулися скорботні заходи з нагоди 25-ої річниці перепоховання останків жертв більшовицького терору 1939-1950-х років. Спільну молитву за невинно убієнними жертвами НКВС провели священики УГКЦ на чолі з єпископом Самбірсько-Дрогобицьким, владикою Ярославом Прирізом.

В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького терору«Ці люди були освідченні – лікарі, вчителі, педагоги, цвіт української нації, вони берегли скрижалі правди Божої, правди національної, тому російський окупант знищив їх. Нам сьогодні потрібно пригадувати цих невинно убієнних для того, щоб увіковічити своїх героїв», - сказав владика Ярослав у своєму зверненні до присутніх. З короткою історичною довідкою виступив викладач кафедри всесвітньої історії Дрогобицького педуніверситету, кандидат історичних наук Богдан Лазорак.

Від кінця вересня 1939-го і до кінця червня 1941 року у будинку на теперішній вул. Стрийській, 3 розташовувалося Дрогобицьке обласне управління НКВС разом зі слідчою тюрмою, де виконували смертні вироки. У цей період на теренах Західної України радянська влада почала масові репресії щодо мирного населення. Лише у Дрогобичі 22-29 червня 1941 року органи НКВС-НКГБ знищили близько 1200 осіб.

В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького тероруВ серпні-вересні 1990 року члени історико-просвітницької організації «Меморіал» ім. В. Стуса, десятки небайдужих добровольців під керівництвом депутата обласної ради Мирона Бучацького викопали 486 тлінних останків людей. І 14 липня 1991 року відбулося поховання невинних жертв більшовицької влади.

Домовини спершу виставили на подвір’ї колишньої катівні для парастасу, згодом їх перенесли на площу Ринок. Десятки тисяч людей з усієї Львівщини взяли участь у найбільшому у Західній Україні похороні жертв комуністичних репресій. Процесія пройшла до Поля Скорботи на вулицю 22 Січня, де і відбулося поховання. У 2012 році за ініціативи громадськості на території катівні було відкрито першу чергу Меморіалу, а 25 червня 2013 року у двох камерах колишньої катівні відкрито музей «Тюрма на Стрийській».

На завершення скорботного заходу до пам’ятного хреста керівництво міста та району, Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І.Франка, громадськість, депутати різних рівнів поклали вінки, квіти та запалені лампадки.

 

В Дрогобичі спільною молитвою вшанували жертв більшовицького терору

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua