» Інформація » Центр зайнятості » До Фонду довелось повернути 98 тисяч 100 грн. Про відповідальність офіційно зареєстрованих безробітних за порушення законодавства "Про зайнятість населення"

До Фонду довелось повернути 98 тисяч 100 грн. Про відповідальність офіційно зареєстрованих безробітних за порушення законодавства "Про зайнятість населення"

Автор: admin2 от 20-04-2021, 14:32
 (голосів: 0)

Дрогобицький міськрайонний центр зайнятості наголошує, що особи зареєстровані в установленому порядку як безробітні не мають права займатись діяльністю, пов’язаною з одержанням доходу безпосередньо від цієї діяльності, бути зареєстрованими як фізична особа-підприємець чи мати укладені договори цивільно-правового характеру.

Незважаючи на численні попередження та розяснення Дрогобицьким міськрайонним центром зайнятості упродовж першого півріччя 2021р. щодо 6 осіб з числа безробітних виявлено обставини, що впливали їм на виплату допомоги по безробіттю та надання соціальних послуг на суму 50 тис. грн. Загальна сума коштів, що підлягають поверненню станом на 01.04.2021 року становила 66 тис грн. За період січень-березень 2021р. з урахуванням попередніх періодів повернуто (відшкодовано) до Фонду 98,1 тис.грн.

Найпоширенішими порушеннями під час перебування осіб у статусі безробітних є: 1)укладення між особами та банківськими установами договорів про банківське обслуговування в рамках яких банком публічно запропоновано виплати за залучення нових клієнтів (стати агентом банку);

2)укладення договорів цивільно-правового характеру в т.ч. із страховими компаніями де предметом договору є пошук клієнтів для страхової компанії, виконання підготовчих дій з метою укладення договорів страхування, інформування клієнтів про умови і види страхування та ін.;

3)отримання допомоги, компенсації та/або надбавки відповідно до законодавства за догляд за дитиною-інвалідом, інвалідом І групи або особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку

4)Отримання грошового забезпечення відповідно до законодавства як батьки-вихователі сімейного типу

5) Отримання грошової допомоги особою, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду за догляд за нею відповідно до законодавства.

Відповідно до п.18 ч.2 ст.22 Закону України «Про зайнятість населення» центри зайнятості провадять розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення шляхом звіряння даних, зазначених у документах страхувальника, з базою даних Пенсійного Фонду України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію єдиної державної податкової політики, а в разі потреби шляхом проведення виїзних планових та позапланових перевірок страхувальників.

Відповідно до ч.2 ст.36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов’язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Ч.3 ст.36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» говорить, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг. Такі особи знімаються з обліку та мають право на наступну реєстрацію у центрі зайнятості, не раніше ніж через 90 календарних днів з дня зняття з обліку за умови повернення незаконно отриманих коштів.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua