» Інформація » Центр зайнятості » Знання трудового законодавства - вимога сьогодення

Знання трудового законодавства - вимога сьогодення

Автор: admin1 от 26-02-2015, 11:23
 (голосів: 1)

Знання трудового законодавства - вимога сьогоденняУ Дрогобицькому міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар «Знання трудового законодавства - вимога сьогодення» для роботодавців за участю державних інспекторів праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області та спеціалістів Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості. У семінарі також взяли участь близько пів сотні представників підприємств різних сфер, а саме промисловості, освіти, громадського харчування, торгівлі та фізичні особи-підприємці.

Мета семінару - роз’яснення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» №77-VII від 28.12.2014 року, яким внесено зміни до Кодексу законів про працю України та який набув чинності з 01.01. 2015 року.

Відкрила семінар начальник відділу взаємодії з роботодавцями Марія Суховерська, яка розповіла про ситуацію на ринку Дрогобиччини, а також наголосила що тільки тісна співпраця соціальних партнерів, підприємств та служби зайнятості може привести до працевлаштування безробітного. Усе частіше і роботодавців, і найманих працівників турбують такі питання: Яку форму працевлаштування обрати: трудовий договір чи цивільно-правову угоду? Як правильно оформити трудові відносини? Що вигідніше для людини праці та які переваги матимуть власники підприємств? та інші.

Знання трудового законодавства - вимога сьогоденняДиректор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин звернув увагу присутніх на низку переваг у разі налагодження тісних контактів кадрових служб підприємств і служби зайнятості. Він детально описав можливі методи укомплектування вакансій, варіанти організації робіт тимчасового характеру. Наголосив, що важливим стимулом для бізнесменів залишається компенсація єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування під час створення нових робочих місць для безробітних, а також порушив проблеми працевлаштування краян з особливими потребами та виконання нормативу забезпечення робочими місцями інвалідів. Звернув увагу і на практичні аспекти видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності осіб віком понад 45 років, терміни подання звітності до центру зайнятості та інше.

Лизан Мирон Олексійович та Шикітка Степан Миколайович – головні державні інспектори праці Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області пролили світло на такі проблеми, а саме: щодо прийому працівників. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Щодо ведення трудових книжок студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, які проходять стажування на підприємстві, в установі, організації. щодо порядку вивільнення працівників, щодо державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю.

А також державний інспектор праці окремо наголосив на відповідальності за порушення норм Кодексу законів про працю України. На зустрічі порушувалися проблеми працевлаштування краян з особливими потребами та виконання нормативу забезпечення робочими місцями інвалідів. У жвавій дискусії у формі «запитання – відповідь», що розгорілася під час семінару, учасники зустрічі активно задавали запитання, що виникають у повсякденній діяльності, на які з уст компетентних посадовців отримали конкретні відповіді, а саме: заповнення дублікатів трудових книжок; щодо додаткових гарантій соціального захисту військовослужбовців в особливий період; щодо використання праці іноземців.

Наприкінці заходу директор Дрогобицького міськрайонного центру зайнятості Богдан Волошин подякував учасникам заходу за ініціативність і закликав їх до подальшої співпраці. «Лише завдяки тісній взаємодії з працедавцями центр зайнятості зможе якісно вирішити головне завдання – забезпечити безробітних роботою, а підприємства кваліфікованими кадрами».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua