» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Зміни у декларації з ПДВ – тема податкового практикуму

Зміни у декларації з ПДВ – тема податкового практикуму

Автор: admin1 от 20-10-2016, 10:05
 (голосів: 0)

Зміни у декларації з ПДВ – тема податкового практикумуФахівці Дрогобицької ОДПІ розповіли бухгалтерам про зміни, які слід враховувати при складанні декларації з податку на додану вартість. Зокрема, наголошено, що додатки 2 та 3 до декларації викладено у новій редакції, згідно з якою розшифровку від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом у розрізі постачальників слід заповнювати тільки в тій частині, яка задекларована платником податку до бюджетного відшкодування. Також учасники семінару отримали відповіді на запитання, які пропонуємо до уваги ширшого кола аудиторії.

Чи має право платник податку нараховувати податковий кредит при отриманні послуг водопостачання та водовідведення, якщо постачальником не надано та не зареєстровано податкові накладні на постачання зазначених послуг?

Підставою для нарахування сум податку, що належить до податкового кредиту без отримання податкової накладної, можуть бути документи, визначені у п.201.11 ст.201 Податкового кодексу, зокрема, рахунок, який виставляється платнику податку за послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, що містять загальну суму платежу, суму податку та податковий номер продавця.

 Таким чином, платник податку може віднести суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення послуг водопостачання та водовідведення до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної на підставі документа, визначеного п.201.11 ст.201 Податкового кодексу, а саме рахунку, що виставляється такому платнику за надані послуги, вартість яких визначається за показниками приладів обліку, із зазначенням загальної суми платежу, суми податку та податкового номера продавця.

Чи нараховується ПДВ при списанні простроченої кредиторської заборгованості та боргів у межах мирової угоди?

Якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не було оплачено протягом терміну позовної давності, то товари/послуги, внаслідок придбання яких виникла така кредиторська заборгованість, вважаються безоплатно отриманими, а покупець за такими товарами/послугами втрачає право на податковий кредит.

У податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської заборгованості, в тому числі в межах мирової угоди, укладеної під час провадження у справі про банкрутство, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, нараховану при придбанні товарів/послуг, які не було оплачено протягом терміну позовної давності.

Чи можна включити до складу податкового кредиту суму ПДВ сплачену при розмитненні товарів, яка не включена до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення?

Платник податку має право включити суму ПДВ, сплачену митним органам при митному оформленні ввезених товарів, що зазначено у належним чином оформленій митній декларації, до податкового кредиту у тому звітному періоді, в якому  оформлено таку митну декларацію.

 У разі якщо платником податку при ввезенні товарів на митну територію України сплачені суми ПДВ, зазначені у митній декларації, не було включено до складу податкового кредиту у періоді виникнення права на таке включення, то такий платник має можливість суми сплаченого ПДВ при митному оформленні товарів відповідно до п.50.1

ст.50 Податкового кодексу включити до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку (з урахуванням строків давності, визначених ст..102 цього Кодексу).

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua