» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Дрогобичан цікавили податкові пільги та податкова знижка

Дрогобичан цікавили податкові пільги та податкова знижка

Автор: admin2 от 10-11-2016, 10:08
 (голосів: 0)

Дрогобичан цікавили податкові пільги та податкова знижкаНа запитання «гарячої лінії» відповідав начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб Дрогобицької ОДПІ Богдан Жовнірчик.

На яку податкову соціальну пільгу мають право батьки, які утримують двох і більше дітей до 18 років?

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України будь – який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2016

році складає 689 гривень.

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 689 гривень у розрахунку на кожну таку дитину (п.п.

169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ).

Згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.
У 2016 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 1930 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1378 грн. х 1,4).
При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі передбаченому п.п. 169.1.2 п. 169.1 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної у абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Таким чином, для одного з батьків межа доходу, яка дає право на застосування пільги на дітей дорівнює 1930 х кількість дітей віком до 18 років, тобто 1930 х2 або 1930х3. Другий з батьків може скористатися пільгою 689 грн. на кожну таку дитину віком до 18 років, якщо сума нарахованої заробітної плати не перевищує 1930 грн.

Я отримую доходи від підприємницької діяльності . Чи можу включити до податкової знижки витрати на навчання дитини?

Згідно з п.166.3 ст.166 розділу IV Податкового Кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки визначено у п.

166.3 ст.166 ПКУ.

При цьому, відповідно до п.п.166.4.2 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті

164 цього Кодексу.

Згідно з п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу заробітна плата для цілей розділу ІV цього Кодексу - основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами

трудового найму згідно із законом.

Отже, фізична особа – підприємець не має права на податкову знижку щодо доходів, одержаних від підприємницької діяльності.

Якщо підприємець є найманою особою та отримує дохід у формі заробітної плати, чи має право він на податкову знижку?

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Таким чином, фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, має право на податкову виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати.

Як заповнювати у розділі ІІ форми № 1ДФ нарахування військового збору, якщо є структурні підрозділи? 

Юридичні особи перераховують військовий збір за неуповноважені відокремлені підрозділи до бюджету за своїм місцезнаходженням. Тому військовий збір за неуповноважений відокремлений структурний підрозділ має відображатися в розділі ІІ звіту ф. № 1 ДФ основного підприємства за його місцезнаходженням. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua