» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Про зміни в справлянні екологічного податку в 2019 році

Про зміни в справлянні екологічного податку в 2019 році

Автор: admin2 от 12-04-2019, 16:48
 (голосів: 0)

Дрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області повідомляє, що з 2019 року застосовується новий порядок справляння та розподілу доходів від екологічного податку, зокрема в частині викидів двоокису вуглецю в атмосферне повітря (даліВикиди двоокису вуглецю).

Розділ VIII Податкового кодексу України змінено Законом України від 23.11.2018 № 2628-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів” як в частині визначення платників так і ставок податку.

При цьому за зобов’язаннями Податку за Викиди двоокису вуглецю, що виникають за результатами діяльності у 2019 році, до платників Податку в частині Викидів двоокису вуглецю належать суб’єкти, у яких сукупний річний обсяг Викидів  двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за даними форми 2- ТП повітря за 2018 рік.

Таким чином, платники податку у разі недосягнення граничної річної кількості викидів двоокису вуглецю у обсязі 500 тонн у звітному кварталі декларують податкові зобов’язання з Податку за обсяги викидів інших забруднюючих речовин, а податкові зобов’язання за Викиди двоокису вуглецю у такого платника не виникають.

У разі якщо річний обсяг викидів двоокису вуглецю перевищує 500 тонн за рік, суб’єкти зобов’язані зареєструватися платниками Податку у податковому (звітному) періоді, в якому відбулося таке перевищення. Такі платники зобов’язані скласти та подати податкову звітність, нарахувати та сплатити податок за податковий (звітний) період, у якому відбулося таке перевищення, у порядку, передбаченому Кодексом.

Разом з тим п. 242.4 ст. 242 Кодексу встановлено, що база оподаткування Податком за результатами податкового (звітного) року зменшується на обсяг викидів двоокису вуглецю у розмірі 500 тонн за рік.

З метою забезпечення податкового контролю за правильністю визначення Платниками бази оподаткування Податком при декларуванні податкових зобов’язань з Податку за викиди двоокису вуглецю за звітні (податкові) періоди 2019 року у додатку 1 до Декларації зазначається:

у р. 4.1 – показники за І квартал 2019 року,

у р. 4.2 – показники за ІІ квартал 2019 року,

у р. 4.3 – показники за ІІІ квартал 2019 року,

у р. 4.4 – показники за ІV квартал 2019 року,

у р. 4.5 – показники для обчислення податкових зобов’язань з екологічного податку за звітний податковий квартал, що підлягають нарахуванню;

у колонці 3 рядка 4.5 – обсяг викидів двоокису вуглецю, що є базою оподаткування екологічним податком за звітний (податковий) квартал, що підлягає нарахуванню. При цьому база оподаткування екологічним податком за звітний (податковий) квартал, у якому відбулося перевищення граничного обсягу викидів, обчислюється як різниця між фактичним обсягом викидів за такий звітний (податковий) квартал та величиною граничного обсягу викидів – 500 тонн, а у наступних звітних (податкових) періодах, після досягнення граничної норми викидів, зазначається фактичний обсяг викидів, що здійснено платником за звітний (податковий) квартал.

у колонці 4 рядка 4.5 – ставка податку 10,00 гривень,

у колонці 5 рядка 4.5 – зазначається обчислена сума податкового зобов’язання за звітний (податковий) квартал;

у рядку 4 колонки 5 – сума екологічного податку, що підлягає нарахуванню за звітний (податковий) період.

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua