» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Якщо ЄСВ сплачено на старі рахунки

Якщо ЄСВ сплачено на старі рахунки

Автор: admin1 от 21-05-2019, 16:58

Якщо ЄСВ сплачено на старі рахункиДрогобицьке управління ГУ ДФС Львівській області повідомляє, що у разі помилкової сплати сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на невідповідний рахунок платники мають змогу повернути такі кошти.

Нагадуємо, що з 2 травня поточного року почали діяти нові рахунки для сплати ЄСВ, які відкриті на балансі центрального апарату Казначейства. У разі здійснення сплати на старі рахунки такі кошти не зараховуються, а повертаються платникам, як нез’ясовані надходження.

Повернення помилково сплачених коштів здійснюється відповідно до Порядку зарахування у рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Мінфіну від 16.01.2016 р. № 6 (далі – Порядок).

Кошти повертаються у порядку календарної черговості та на підставі заяви платника про таке повернення.

Повернення коштів (відповідно до п.5 Порядку) здійснюється у випадках:

1) надмірної або помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на відповідний рахунок 3719;

2) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на невідповідний рахунок 3719;

3) помилкової сплати сум єдиного внеску та/або застосованих фінансових санкцій на рахунок з обліку доходів бюджету;

4) помилкової сплати податкових зобов’язань з податків, зборів, штрафних (фінансових) санкцій та пені, передбачених Податковим кодексом України, на рахунок 3719.

Повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення коштів. У випадках, передбачених підпунктами 1, 2 та 4 пункту 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів, на рахунок якого сплачено кошти, за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку.

У випадку, передбаченому підпунктом 3 пункту 5 Порядку, заява подається до органу доходів і зборів за місцем обліку помилково сплачених коштів у довільній формі із зазначенням суми та напрямку повернення

Повернення помилково сплачених сум у випадках, передбачених підпунктами 3 та 4 Порядку, здійснюється з урахуванням положень ст. 43 Податкового кодексу України та п. 12 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».