» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Наслідки несвоєчасної сплати ПДФО за річною декларацією

Наслідки несвоєчасної сплати ПДФО за річною декларацією

Автор: admin1 от 29-05-2019, 17:09

Наслідки несвоєчасної сплати ПДФО за річною декларацієюДрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що фізична особа, яка не зареєстрована як фізична особа – підприємець, зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання (податок на доходи фізичних осіб та/або військовий збір), зазначеного в поданій нею податковій декларації (п. 179.7 ст. 179 р. IV Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

За несплату узгодженої суми грошового зобов’язання за наслідками поданої річної декларації про майновий стан і доходи, платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10 % погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20 % погашеної суми податкового боргу (п. 126.1 ст. 126 р. ІІ ПКУ).

Крім того, після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання нараховується пеня (п.п. 129.1.3 ст. 129 р.ІІ ПКУ).

Більш детально з цим роз’ясненням можна ознайомитись у розділі «Повідомлення та нагадування» та за допомогою сервісу «Загальний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС.