» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Чи можна отримати податкову знижку на оплату репродуктивних технологій

Чи можна отримати податкову знижку на оплату репродуктивних технологій

Автор: admin2 от 18-06-2021, 10:29

Дрогобицький сектор організації роботи організаційно-розпорядчого управління ГУ ДПС у Львівській області інформує, що до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, включається сума витрат платника податку на доходи фізичних осіб на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

Згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством, повнолітня жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій. Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, який визначає механізм та умови застосування методики допоміжних репродуктивних технологій, стосується удосконалення медичної допомоги населенню при лікуванні безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій та регулює відносини між пацієнтами (жінками, чоловіками) та закладами охорони здоров’я, які забезпечують застосування методик допоміжних репродуктивних технологій та не містить положень щодо порядку (способів) оплати наданих медичних послуг та суб’єктів, які здійснюють таку оплату.

Нормами Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 року №2801-ХІІ визначено, що послугою з медичного обслуговування населення є послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я або фізичною особою - підприємцем, яка зареєстрована та одержала в установленому законом порядку ліцензією на провадження господарської діяльності з медичної практики, та оплачується її замовником. Замовником можуть бути держава, відповідні органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, у тому числі пацієнт.