Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодомор, який забрав мільйони людських життів.
У четверту суботу листопада в Україні на підставі Указів Президента Л. Кучми № 1310/98 та Президента В. Ющенка № 431/2007 відзначається День пам’яті жертв Голодомору. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр.
Гасло цьогорічних пам'ятних заходів: "Голодомор не зламав". Український інститут національної пам'яті ініціює проект "Незламні" й розповідає про 15 постатей, яких пережите в 1932-1933 роках не знищило ані фізично, ані духовно.













