У Благодійному Фонді «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії» у вівторок, 11 жовтня, відбувся регіональний круглий стіл на тему «Торгівля людьми: минуле чи сьогодення? Стан реалізації Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми».
Національний координатор протидії торгівлі людьми «Карітас Україна» Наталія Голинська розпочинаючи круглий стіл наголосила, що за останні роки різко зросла внутрішня та зовнішня міграція і це негативно вплинуло особливо на найуразливіші соціальні групи населення. Зростає і кількість випадків торгівлі людьми, таких як трудова експлуатація, вилучення органів, примусове жебрацтво, усиновлення з метою наживи.
Регіональний координатор проекту Галина Космін розповіла про роботу консультаційних центрів, які надають комплексну допомогу особам, що потерпіли від торгівлі людьми. Це психологічний супровід клієнта, одноразова фінансова допомога, консультації про легальні шляхи працевлаштування, безпечну подорож за кордон, а також про можливу допомогу від державних соціальних структур.
Важливим аспектом роботи таких організацій є привернути увагу громадськості та держави до проблеми торгівлі людьми.
В роботі круглого столу активну участь взяли представники державних органів регіону, зокрема начальник відділу сімейної політики департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Микола Немчук, заступник керівника управління праці та соціального захисту населення Дрогобицької райдержадміністрації Марія Матієчко, провідний спеціаліст – юрисконсульт Дрогобицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліля Коваль, головний спеціаліст відділу сім’ї, молоді та спорту виконкому Дрогобицької міської ради Надія Дацишин, представники Борислава, Стрия, громадської організації «Жіночі перспективи» та інші.













