Роз’яснення начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Галини Чаплі.
У зв’язку з численними зверненнями жителів району з приводу знятої суми переплати по субсидіях повідомляємо наступне.
По перше: відповідно до Порядку розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газопостачання для індивідуального опалення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 534 від 23.08.2016р. розрахунок невикористаних сум субсидії проводиться надавачем послуги, тобто газовою службою у разі, коли на особовому рахунку одержувача субсидії станом на 1 травня 2016 р. є переплата за газ.
Відповідальність за правильність розрахунку невикористаних сум субсидії за опалювальний сезон за кожним особовим рахунком одержувача субсидії та повноту відображення їх в актах розрахунку покладається на надавачів послуг, тобто газову службу в особі їх керівників та посадових осіб, що проводили такий розрахунок.
Хочемо звернути увагу жителів району, що по всіх питаннях зняття переплати просимо звернутись не у відділ субсидій, а у газову службу, яка веде облік розрахунків за зняті суми в розрізі кожного одержувача.
Для доступного розуміння, що передбачає постанова Кабінету Міністрів України щодо зняття переплати, подаємо конкретну формулу за якою газова служба повинна проводити розрахунки
N = C – H –L
де N – невикористана сума субсидії на оплату послуги з газопостачання за опалювальний період
H – загальна вартість фактично використаного газу за опалювальний період
L – вартість 100 куб. метрів газу за ціною (6,879 грн. за м. куб.) тобто 687,90 грн.
Щоб людина могла собі сама перевірити, чи їй правильно зняли переплату пропонуємо перевірити дані своїх квитанцій, а саме:
1. Перевірте суму переплати станом на 01.05.2016р. :
- якщо вона більша 687,90 грн.., то до списання підлягає вся сума вище 687,90 грн.;
- якщо менша, тоді фактичний розмір залишається на рахунку одержувача.
2. Збити всю суму нараховану до оплати за спожитий газ з врахуванням пільг чи субсидій за період з травня по вересень 2016р. (на 01.10.2016р.).
Від суми переплати на 01.05.2016р. відніміть загальну суму нарахувань за 05-09 місяці.
Якщо ця сума буде з «+», тоді на 01.10.2016р. у Вас повинна бути ще частина переплати.
Якщо ця сума буде зі знаком «-», тоді потрібно оплатити нараховану до оплати вартість фактично спожитих послуг.
Звертаємо увагу, що ці розрахунки наведені для осіб, які в літній період, маючи переплату по субсидіях не сплачували обов’язкову частку плати.
Що стосується опалювального періоду 2015-2016рр., то маючи переплату непотрібно було платити обов’язкову частку.













