Після закінчення опалювального сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, повертається виконавцем комунальних послуг до державного бюджету з урахуванням норм на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг із постачання холодної води і водовідведення, послуг з газо- та електропостачання визначено Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидії для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 № 534. (зі змінами) .
У 2019 році надавачі послуг мають проводити розрахунок загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, і яка повертається до державного бюджету, за період отримання житлової субсидії з жовтня 2018 року по грудень 2018 року / січень 2019 року, якщо станом на 01.05.2019 обліковується переплата за послугу.
Таким чином, громадяни, на особових рахунках в підприємств-надавачів комунальних послуг яких станом на 01.01.2019 / 01.02.2019 була наявна переплата у вигляді зекономлених сум субсидій за попередні періоди мали право скористатися нею протягом лютого-квітня 2019 року, зменшуючи за рахунок неї розмір фактичної суми сплати за спожиті комунальні послуги.













