Вчора, 13 березня, в Дрогобицькій райдержадміністрації відбулася нарада щодо координації роботи установ та організацій, задіяних у процесі виплати житлових субсидій у грошовій формі, яку провів перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба.
Участь в нараді взяли представники підприємств надавачами послуг, зокрема ТОВ «Львівгаз Збут», ТОВ «Львівенергозбут», КП «Дрогобичводоканал» і керівники відділення «Укрпошта», АТ «Ощадбанк» та Дрогобицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Львівської області.
Монетизація житлової субсидії та пільги на комунальні послуги – це отримання субсидіантом (пільговиком) «живих грошей» на спеціальний окремий банківський рахунок. Обов’язковою умовою монетизацій є відкриття рахунку в державній фінансовій установі. Таким чином надання пільг і субсидій на ЖКП відбувається у грошовій формі, за принципом «заощадив – значить заробив». Державна програма монетизації субсидій на оплату житлово-комунальних послуг запроваджується поступово, в три етапи.
Перший етап (з 01.01.2019): «живі кошти» на банківський рахунок отримують ті, хто звернувся за субсидією (пільгою) вперше. Тобто усі громадяни, які подали документи на субсидію, починаючи з січня 2019 року, отримають живі гроші на оплату газу, опалення, електроенергії, води і твердого палива виключно на окремий рахунок, відкритий у державній фінустанові. Звичайно, монетизацію будуть проводити лише за умови, що субсидія або пільга була призначена.
Другий етап (з 01.05.2019): монетизація субсидій розповсюджується на усіх громадян України, які в минулі роки отримували субсидію (пільги) на опалення, тверде паливо, електроенергію, газ і воду. Це, так звані, «надійні субсидіанти», до майнового стану сімей яких у соцзахисту немає зауважень. За даними Мінсоцполітики, загальна кількість таких домогосподарств в Україні, включаючи пільговиків — більше двох мільйонів.
Третій етап (з 01.10.2019): наймасштабніша монетизація, коли живі кошти повинні отримати усі, без виключення, громадяни України, яким було призначено житлову субсидію чи пільгу. Єдиною умовою монетизації є наявність законних підстав для погашення державою частини плати за спожиті житлово-комунальні послуги. В інших випадках, в наданні субсидії або пільги повинно бути повністю відмовлено.













