У засіданні взяла участь головний державний інспектор головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Шадзевич.
На порядку денному - питання детінізації заробітної плати та погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску. Було заслухано суб’єктів господарювання, найманим працівникам яких було нараховано заробітну плату нижче мінімального законодавчо встановленого розміру, та тих, хто знаходяться в зоні ризику (середня заробітна плата перебуває на рівні 4173- 5500 грн.).
З роботодавцями проведена роз’яснювальна робота щодо дотримання вимог чинного законодавства в частині підвищення рівня оплати праці, дотримання норм мінімальної заробітної плати, недопущення вирівнювання заробітних плат некваліфікованих і високопрофесійних працівників, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час, контролю за дотриманням рівня соціальної захищеності найманих працівників та відповідальності роботодавців за використання їх праці. Детально проаналізовано причини нарахування заробітної плати нижче встановленого законодавством мінімального рівня.
Головний державний інспектор наголосила, що у разі недотримання норм чинного законодавства про працю суб'єкт господарювання ризикує нести дисциплінарну, адміністративну, матеріальну і кримінальну відповідальність, оскільки 21 серпня Кабінет Міністрів затвердив новий порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, а отже інспекційні відвідування проводитимуться і надалі.













