» Соціальний захист населення » Про соціальний захист постраждалих від аварії на ЧАЕС

Про соціальний захист постраждалих від аварії на ЧАЕС

Автор: admin2 от 26-04-2021, 09:15

Про соціальний захист постраждалих від аварії на ЧАЕССтаном на 1 квітня цього року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації (Східницька та Меденицька ТГ) числиться 38 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них:

Східницька ТГ - 16 учасники ліквідації аварії 1,2,3 категорій (в т.ч. 6 осіб з інвалідністю) та 5 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (в т.ч. 3 дітей та 1 вдова);

Меденицька ТГ - 14 учасники ліквідації аварії 1,2,3 категорій (в т.ч. 5 осіб з інвалідністю) та 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (в т.ч. 1 дитина).

Проводиться реалізація державних програм соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС:

-щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування;

-виплата компенсації за шкоду, заподіяну здоров'ю, та допомоги на оздоровлення, у разі звільнення з роботи;

-оплата санаторно-курортного лікування громадян, віднесених до І категорії, та дітей, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильської катастрофою, у супроводі одного із батьків та виплата грошової компенсації замість путівки;

-доплата за роботу на радіоактивно-забруднених територіях, підвищених стипендій та надання додаткової відпустки.

За І квартал 2021 року чорнобильцям виплачено компенсацій та допомог на суму 28,7 тис.грн.

Пільгове медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, здійснюється за місцем їх проживання.

З обласного бюджету на пільгове медичне обслуговування для Дрогобицького району (Східницька та Меденицька ТГ) на 2021 рік виділено 20,0 тис. грн. У січні-лютому поточного року управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації освоєно 4,4 тис. грн. на пільгове медичне обслуговування мешканців Дрогобицького району. З березня 2021 року відповідно до розподілу для Меденицької територіальної громади виділено кошти в сумі 5 тис. грн., для Східницької територіальної громади – 6,6 тис.грн. Виконавчі органи рад здійснюють підготовка пакету документів для укладання договорів з аптеками та стоматологічними установами для цільового використання виділених коштів.