» Соціальний захист населення » 3 грудня – Міжнародний День інвалідів

3 грудня – Міжнародний День інвалідів

Автор: admin2 от 3-12-2015, 09:01

3 грудня – Міжнародний День інвалідівУправління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує реалізацію в районі державних програм соціального захисту населення.

З метою посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення - інвалідів у Дрогобицькому районі рішенням районної ради від 4 червня 2015 № 472 затверджена Комплексна програма соціальної підтримки та реабілітації інвалідів у Дрогобицькому районі на 2015-2018 роки.

Загальна кількість інвалідів в районі на протязі 2015року залишається стабільною, тому в районі особлива увага приділяється питанню реалізації державних та обласних програм щодо соціального захисту інвалідів та ефективного використання бюджетних коштів виділених на цю мету.

Станом на 01.12.2015р в районі числиться 3523 інваліда, що становить 4,7% від загальної кількості жителів району, з них:

2716 – інвалідів загального захворювання

486 – інвалідів з дитинства

321 - дітей-інвалідів

У 2015 році управлінням праці та соціального захисту населення забезпечувалася реалізація в районі державних програм соціального захисту інвалідів, а саме:

• 1005 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам надано державну соціальну допомогу на суму 13 622,0 тис. грн.

• 115 інвалідам надано державну соціальну допомогу особі, що не має права на пенсію на суму 1242,8 тис. грн.

• 97 інвалідам війни відшкодовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг на суму 266,4 тис. грн.

• до Дня Перемоги виплачено одноразову грошову допомогу 125 інвалідам Великої Вітчизняної війни на суму 326,2 тис. грн.

• 68 інвалідам виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування на суму 15,1 тис. грн.

• 18 інвалідам виплачено компенсацію замість санаторно-курортної путівки на суму 4,6 тис. грн.

• відповідно до рішення районної ради від 23.01.2015р. № 438 за рахунок коштів районного бюджету одиноким інвалідам І-ІІ групи та сім’ям в яких проживає 2 і більше інвалідів (включно діти-інваліди) надана адресна грошова допомога для часткового відшкодування пільг з оплати житлово-комунальних послуг:

• 98 одиноким інвалідам І гр. на суму 86,0 тис.грн

• 88 одинокому інваліду ІІ гр. на суму 38,3тис.грн

• 22 інвалідам по зору на суму 9,8 тис.грн

• 415 сім’ям в яких проживає 2 і більше інвалідів на суму 390,2 тис.грн

За рахунок коштів районного бюджету у 2015 році виплачено одноразову грошову допомогу 190 інвалідам на суму 195,30тис.грн, за поданням депутатів районної ради.

За рахунок коштів обласного бюджету у 2015 році виплачено одноразову грошову допомогу 70 інвалідам на суму 113,5тис.грн

Відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації у 2015 році 6 інвалідам виплачено допомогу на суму 5,6тис.грн

Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації у 2015 році 92 інвалідам виплачено допомогу на суму 84,0тис.грн

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 затверджено новий механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення.

Відтепер інвалід має право обирати протезно-ортопедичне підприємство для отримання послуг, на якому за результатами індивідуального обстеження оформляється індивідуальне замовлення та визначається тип технічного засобу реабілітації, що відповідає вимогам цього інваліда.

Протягом 2015року 30 інвалідів району забезпечено інвалідними колясками та іншими технічними засобами реабілітації. Також протягом 2015року технічними засобами реабілітації забезпечувалися діти–інваліди, а саме: велосипедами, шведськими стінками, дитячими інвалідними колясками.

Станом на 01.12.2015року 226 інвалідам в тому числі дітям –інвалідам видано направлення на протезно – ортопедичні та технічні засоби реабілітації.

В Львівському обласному центрі соціальної реабілітації дітей – інвалідів, який знаходиться в м.Трускавець протягом 2015року 10 дітей інвалідів пройшли курси реабілітації.