Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року №319, громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і при цьому звертаються за субсидією на ЖКП, пропонується скасувати нарахування пільг на весь період користування субсидією.
Ця зміна не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, - запевняють в управлінні праці та соціального захисту населення, - оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить тільки від доходів сім'ї. Інформація про таких осіб в автоматичному режимі подається підприємствам - виробникам житлово-комунальних послуг і вноситься в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Змінами також передбачається призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку").
Крім цього пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок ощадливого споживання енергоресурсів повертати в державний бюджет. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі, обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.













