Протягом липня-серпня проводиться збір урожаю зернових культур, тому необхідно звернути особливу увагу, завчасно попередити і не допустити спалювання сухої трави, соломи та стерні.
Землевласники, постійні землекористувачі, орендарі земельних ділянок незважаючи на заборони спалюють на полях стерню та солому після збирання врожаю.
Спалювання сухої рослинності веде до забруднення повітря продуктами горіння, вигорянням прилеглих територій та часом до загоряння ще незібраного врожаю.
Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу полів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни. Також необхідно звернути увагу на те, що під час згоряння рослинних залишків у повітря, вивільняється мікрочасточок диму до складу яких входять пил, окис азоту, вуглекислий ваз, важкі метали тощо, які осідають у легенях.
Беручи до уваги вище наведене, наголошуємо на необхідності дотримання правил пожежної безпеки та інформування населення про шкоду завдану навколишньому природному середовищу та здоров’ю людини від спалювання сухої трави, соломи та стерні.
Водночас інформуємо, згідно ст. 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання сухої рослинності тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.













