В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
Щороку в цей день весь український народ iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i ділом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.
Вороблевичани пам’ятають про незліченні жертви наших співвітчизників, покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Вірять, що територіальна цілісність України скріплена кров’ю і їх односельчанина Героя України Йосипа Шілінга.
З нагоди відзначення Дня Соборності України у Вороблевицькій СЗШ І-ІІІст. було організовано та проведено багато різноманітних заходів, зокрема виховні години «Соборність – це символ боротьби за волю», книжкова тематична виставка літератури в шкільній бібліотеці «Шлях України до возз′єднання», конкурс малюнків «Соборна Україна – це значить, що наша держава – єдина!», випуск стіннівок «Я люблю Україну»», пройшла урочиста лінійка «Ти не загинеш, Україно!».
В церкві Царя Христа за Йосипа Шілінга та всіх новітніх героїв Незалежності й Соборності України відбулася поминальна панахида, а на його могилі учні та вчителі школи запалили лампадки.













