21 лютого у Новошицькій СЗШ І ст. відзначили День рідної мови. Відбулися цікаві заходи та тематичні уроки. Наймолодші школярики-першачки на уроці навчання грамоти разом з вчителем Оксаною Ковалів здійснили подорож у Країну рідної мови. Там вони зустріли прекрасну дівчину Мову, яка мала повну торбину завдань. Діти добре постаралися і все виконали: розгадали загадки, назвали «загублені» звуки, дописували закінчення у вірші, говорили смішні скоромовки, а також «збирали» нові слова із слова, яке характеризує нашу мову.
Потрапили до Країни Мови і Мовлення і учні 2 класу на відкритому уроці з української мови , який провела Ніна Бойко. Там на них чекали цікаві «перешкоди». У завданні «Умільці» вони показали вміння збирати із двох частин прислів‘я, та пояснили його. Діти захопилися завданнями «Мудрі сови» та «Влучне око». Метою уроку було дати дітям уявлення про мовлення як найважливіший засіб спілкування між людьми, про існування різних мов, про усне і писемне мовлення.
Вчитель Віра Шиян для учнів підготувала вікторину «Знавці української мови». Команди блискавично пройшли всі конкурси і виявилися рівними у своїх знаннях.
Шкільна родина святково провела захід «Українська мова – наш скарб». Учні дізналися яке це диво – людська мова! Без мови неможливе повноцінне життя людей. Діти читали вірші, співали пісні, прослухали казку про мову, поставили сценки «Зустріч друзів» та «Непосидючий син». Всім присутнім наголосили, що українська мова – наша рідна мова, тому ми повинні любити її і пишатися нею. Маємо вірити в те, що ніколи і нікому не вдасться знищити нашу мову, адже ми – хоробра і відважна нація, ми – нащадки козаків.













