» Освіта » З історією розвитку сакрального мистецтва знайомились учителі навчальних закладів Дрогобицького району

З історією розвитку сакрального мистецтва знайомились учителі навчальних закладів Дрогобицького району

Автор: admin1 от 4-03-2015, 14:01
 (голосів: 0)

З історією розвитку сакрального мистецтва знайомились учителі навчальних закладів Дрогобицького району3 березня з ініціативи методиста відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації Світлани Павлюх на базі церкви Пресвятої Трійці відбувся семінар учителів християнської етики і художньої культури з питань розвитку сакрального мистецтва. Перед учасниками семінару виступив канцлер церкви о. Тарас Герасимчук. Учителі відвідали музей Катедрального храму Пресвятої Трійці, де знаходяться антимінси 300-літньої давнини. Cеред інших є антимінси митр. Андрея Шептицького, єпископа Йосафата Коциловського з Перемишля та єпископа Григорія Хомишина зі Станіславова (Івано-Франківськ) - трьох довоєнних єпархій, які були знищені радянською атеїстичною владою.

Довідка 

Дерев'яну церкву Святої Трійці в Дрогобичі було споруджено в 1555 році, неподалік від нині існуючого храму. Нинішню церкву збудували у 1690 році як римо-католицький костел, а прилеглі приміщення були добудовані вже значно пізніше, як монастир отців-кармелітів. У 1795 році австрійський цісар Йосиф II ліквідував цей монастир, націоналізувавши майно. У 1808 році руська (українська) громада викупила в Австрійського уряду храм і приміщення під греко-католицьку церкву і школу. Згодом цей духовний комплекс було віддано під опіку отців василіян, однак він і надалі залишався у власності міста. Храм оновлювався у 1894—1905 роках. Розпис іконостасу в 1909 році здійснив талановитий галицький маляр Модест Сосенко. 

У стінах храму молилися і навчалися багато світочів української нації, серед яких — видатний громадський діяч і письменник Іван Франко. Із гоніннями на УГКЦ після входження західноукраїнських земель до складу УРСР утисків зазнали і дрогобицька церква Пресвятої Трійці та її духовенство. Пастирі Северіян Бараник, Яким Сеньківський, Віталій Байрак, Євген Нищик та Павло Жупанський стали мучениками від віри — їх було засуджено і страчено органами НКВС у 1941—47 роках, а двоє останніх загинули в сибірських таборах. Синод Владик УГКЦ, який проходив у Святоюріївському духовному комплексі в період від 16 до 31 травня 1992 року, своїм рішенням утворив, а 12 липня 1993 року Блаженнійший Патріарх Мирослав-Іван Любачівський проголосив нову Самбірсько-Дрогобицьку Єпархію УГКЦ. 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua