» Освіта » Місячник рідної мови, присвячений Дню української писемності

Місячник рідної мови, присвячений Дню української писемності

Автор: admin2 от 27-11-2015, 09:25
 (голосів: 0)

Місячник рідної мови, присвячений Дню української писемностіЗ 6 до 28 листопада у Волощанському НВК І-ІІ ступенів проходили урочистості з нагоди Дня української писемності, які організували вчителі-словесники, такі як Нечипор С. Д., Калямон Л. Б., Прит О. Б.

З 6. 11 по 13. 11 15р. було організовано і проведено тиждень української мови. Кульмінацією Тижня стало підготовлена учнями школи під керівництвом учителя української мови та літератури Калямон Л. Б літературно мистецька композиція «Мова-диво калинове», в якій було розкрито роль і значення рідної мови в житті кожного громадянина Української держави. У цьому заході взяли участь учні 5-9 класів. Вони читали власні поезії («Славетний Кобзар», Шакалець К., 8 клас), і чи не найбільше присутнім запам’яталися рядки восьмикласниці про Шевченка:

« Про Кобзаря славетно писати можна цілими роками. Та головне, щоб в серці завжди був він разом завжди з нами!»

Учні висловлювали свої міркування про рідну мову(Куцмида Н., 8 клас «Двомовність в Україні: за чи проти?»)

До речі, цікаво й змістовно було проведено Конкурс знавців рідної мови (розгадування ребусів, кросвордів, шарад). Цей захід організувала і провела вчитель української мови та літератури Нечипор С. Д.

Вміло, з естетичним смаком організовано літературний вернісаж(виставка малюнків улюблених книг під керівництвом Прит О. Б.

Переможці цього заходу: Павлюх В. Ф.(ілюстрація до твору В. Рутківського «Джури козака Швайки»); Крупач Н. А.( ілюстрація до поеми Т. Шевченка «Іван Підкова»)

9. 11. 15р. о 12год. 10хв.-радіодиктант «Чоловік високого духу» . У радіодиктанті взяли участь учителі та учні 5-9 класів(25чоловік)

10листопада 2015року у Волощанському НВК І-ІІ ступенів проходив ХVІ Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, переможцем якого стала учениця 8 класу Шакалець К. І. 18 листопада вона взяла участь у ІІ етапі цього конкурсу (Грушівський методичний центр). Виборовши призове місце, 21 листопада учениця брала участь у ІІІ етапі конкурсу, який став для неї уроком, натхненням у справі піднесення престижу рідної мови.

Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської молоді імені Тараса Шевченка проводиться у нашій школі щорічно. Цей захід спрямований на підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури. Цього року він також був проведений 24 листопада. У ньому взяли участь учні 5-9 класів.

Відзначено переможців. Заслуговує уваги творча робота «Мрійний, бентежний живе серед нас, грізний і ніжний Великий Тарас» Славич І. М. (8 клас). Змістовним, ідейним відзначено твір-роздум «Тарас Шевченко сучасний завжди» (Стебельська К., 9 клас). Переможцем цього конкурсу стала учениця 9 класу Летнянчин О. С., яка 28 листопада братиме участь у ІІ етапі конкурсу (м. Дрогобич)

Учні Волощанського НВК І-ІІ ступенів беруть участь у численних конкурсах, що свідчить про активну життєву позицію, бажання бути причетними до суспільних процесів у державі.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua