З метою глибшого вивчення історії рідного краю, України, вшанування 160-річчя від дня народження Івана Франка, 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського - для вихованців Дрогобицького регіонального еколого-натуралістичного центру - призерів обласних етапів всеукраїнських конкурсів еколого-натуралістичного спрямування за сприяння відділу освіти райдержадміністрації під час літніх канікул було організовано низку історико-краєзнавчих екскурсій.
Гуртківці відвідали Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка, де дізналися про цікаві факти з історії створення будинку-музею. Учні зацікавлено слухали розповідь екскурсовода про творчість Франка, життя дітей письменника, про трагічні долі його старшого й молодшого синів. Із захопленням розглядали зібрані в музеї особисті речі поета.
Також гуртківці відвідали музей Михайла Грушевського, де ознайомилися з історією створення музею, приватним життям Грушевського, його професійною діяльністю як історика, першого Президента України.
Наступним етапом подорожі був музей народної архітектури та побуту «Шевченківський Гай». Діти ознайомилися з життям, культурою, традиціями та побутом своїх предків-українців, побачили та почули багато цікавого і корисного про краян, здійснили прогулянку історичним центром Львова.













