» Охорона здоров'я » Медики радять ізольовуватись при перших клінічних ознаках респіраторного захворювання

Автор: admin2 от 30-10-2020, 13:59

Медики радять ізольовуватись при перших клінічних ознаках респіраторного захворюванняГрип, вірусні інфекції і коронавірус мають схожі клінічні ознаки. Тому першими діями при виявленні симптомів є повна ізоляція хворого.

Про це сьогодні під час брифінгу розповіла пульмонолог Надія Рудницька.

«Тест ПЛР у перші дні може не виявити Covid-19. На початках захворювання навіть комп’ютерна томографія не покаже повної картини. Найкраще пацієнтам із респіраторними симптомами зробити рентгенологічне обстеження. Нема потреби перевантажувати апарати КТ, в області достатня кількість рентген-апаратів», - зазначила Надія Рудницька.

Для того, щоб мати можливість  надавати вчасну медичну допомогу усім пацієнтам, госпітальну базу розширятимуть.

«Киснева підтримка – запорука успішного лікування пацієнтів. Усі пацієнти із важкими та середніми пневмоніями є кисневозалежними, тому  від початку карантину триває робота над розширенням кисневої мережі в лікарнях. Ми зараз освоюємо державну субвенцію, що надійшла минулого тижня, облаштовуючи додаткові ліжка киснем. Кошти уже скеровані на заклади, відсоток забезпечення ліжкомісць точками доступу до кисню має становити не менше 80%», - розповів директор департаменту охорони здоров’я Орест Чемерис.

Львівщина отримала з державного бюджету додатковий фінансовий ресурс в сумі 50,9 млн грн на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.