Сьогодні, 16 серпня, у читальній залі Дрогобицької центральної районної бібліотека відбулась демонстрація документального фільму «Є ще час» режисера Тараса Вариводи. Стрічка про соціальні та екологічні проблеми Дрогобиччини, зокрема міста Стебника.
Тарас Варивода розповів історію створення короткометражного фільму – «був відзнятий на початку 1990-х років. В стрічці показані проблеми Стебника, які, до речі, залишилися і зараз, хоча вже пройшло більше 20 років від моменту зйомок. В цьому фільмі йдеться про аварію 1983 року, коли розсоли калійних добрив із
Стебницького заводу ринули на поля сіл району, потрапили в річку Тисмениця, а відтак і в Дністер. Це спричинило екологічну катастрофу однієї з найбільших річок України – загибель всього живого аж до Одеської області. Хвостосховище калійних солей існує до сьогоднішнього дня і це великий ризик для екології. Проблеми, які були 20 років тому, існують і далі. Ще одна проблема Стебника, теж екологічна – забруднення річки Солониця.
На завершення присутні жваво обговорювали побачене, відзначили актуальність фільму в наш час та побажали автору нових творчих напрацювань.
Тарас Варивода уродженець міста Стебник. В 1993-1994 роках працював на Львівському телебаченні. Згодом стає одним із засновників дрогобицького приватного телебачення – «АЛСЕТ». У 1988-1989 роках знімає свій перший фільм «До Франка». Це був фільм на стрічці, бо тоді ще відеокамери не використовувалися. Фільм «До Франка» високо оцінили у Львові на фестивалі любительського кіно. Другий фільм – про Стебник, називається він «Є ще час». Також режисер є автором відеофільму про Трускавець.













