23 травня Україна вшановує пам'ять героїв,які полягли в боротьбі за незалежність. Український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку є Герої Крут і Герої Небесної Сотні, воїни УПА. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби зі злом заплативши за перемогу надвисоку ціну - власне життя. Їх вшановує Україна, а їх життя повинно бути прикладом для молодого покоління. В бібліотеці-філії с. Уріж було проведено історичну годину "Моє життя - кривавий танець, щоб ворог край мій не топтав".
На заході були присутні діти, яких бібліотекар Катерина Павлів ознайомила з цікавими фактами про героїв -захисників. Наприкінці заходу разом з директором НД Галиною Чечіль-Винницькою та дітьми села було запалено свічки на могилі воїнів - захисників.













